Bylinkové šampony na vlasy – vyberte si bylinku podle problému

bylinky na vlasy
Zdroj foto: pixabay

Bylinkové šampony na vlasy: Ať už si šampony kupujete, nebo vyrábíte doma (recept jsme vám přinesli i na našich stránkách), nejdůležitější je vybrat si bylinku, která pomůže vyřešit právě váš problém. Máte vlasy mastné? Suché? Vypadávají vám? Dělají se vám lupy? Nechte si poradit od přírody.

Heřmánek

Heřmánek je spásnou bylinkou pro blondýnky a světlovlásky. Vlasy přirozeně zesvětluje, zpevňuje, zvyšuje lesk vlasů, působí protizánětlivě na pokožku hlavy a odstraňuje přebytečnou mastnotu z vlasů.

Kopřiva

Kopřiva se doporučuje na tmavé vlasy, světlé by obarvila. Je ale výborná proti maštění vlasů, proti lupům, zvyšuje lesk vlasů. Nemusíte mít přímo kopřivový šampon, stačí i kopřivový odvar na opláchnutí vlasů po mytí. Stačí 2 polévkové lžíce kopřivových listů zalít půl litrem vroucí vody, nechat 15 minut louhovat, pak scedit, vychladit a spláchnout vlasy po mytí, pak už neoplachovat, jen nechat přirozeně uschnout.

Listy z ořešáku a kaštanu

Podobně jako kopřiva působí odvar z listů ořešáku nebo kaštanu. Je vhodný také pro tmavé vlasy, které přirozeně dobarvuje. Působí proti mastným vlasům, zvyšuje lesk a zpevňuje vlasy.

Máta

Odvar z máty působí proti lupům i proti svědění pokožky.

bazalka
Zdroj foto: pixabay

Bazalka

Odvar z bazalky překvapivě také působí proti lupům, svědění pokožky, ale ještě navíc podporuje růst vlasů.

Rozmarýn

Rozmarýn využijete, máte-li hnědé nebo černé vlasy, světlé vlasy by totiž obarvil. Působí příznivě na růst vlasů, proti lupům, a pomáhá odstranit přebytečný maz z vlasů a pokožky hlavy.

Šalvěj

Šalvěj je vhodná pro všechny typy vlasů, odstraňuje lupy, pomáhá růstu vlasů a působí jako kondicionér pro snadné rozčesávání vlasů.

salvej
Zdroj foto: pixabay

Měsíček

Měsíček je vhodný zejména pro světlé vlasy, je velmi šetrný, takže se hodí i na citlivou pokožku a přirozeně vlasy zjemňuje.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here