5 bylinek, které doporučujeme pěstovat brzy na jaře.

Brzy na jaře je počasí proměnlivé. Jeden den je horko a druhý den může přijít lehký poprašek sněhu. Je příliš brzy na to, aby i mohutné byliny přežily teplotní výkyvy. Přesto existuje několik bylinek, kterým nebude vadit teplota mrazivých rán, a stále porostou. Další výhodou toho, že je můžete začít pěstovat ze semínek.

1. Koriandr

Koriandr je poměrně často využívanou bylinkou, zejména v čínské a japonské kuchyni. Použít ji můžeme ale také do našich klasických pokrmů a polévek. Až si půjdete kupovat semínka koriandru, hledejte takové, kterým se bude dařit i v chladném podnebí. Vše se dozvíte na obalu. Tato semena můžete vysadit přímo ven do zahrady. Budou vám tolerovat dokonce lehký poprašek prachu. Ve chvíli, kdy bude dostatečné teplo, začnou klíčit!

2. Meduňka

Meduňka patří do stejné čeledi, jako máta. Není žádným překvapením, že tato chutná bylinka toleruje šílené dny brzkého jarního počasí. Při pěstování je chytrým krokem to, že meduňku zasadíte do země v její vlastní nádobě. Patří totiž k invazivním rostlinám a mohla by převzít velkou část vaší zahrady. Je proto potřeba ji kontrolovat a včas zakracovat.

3. Brutnák

Zasaďte si brutnák právě teď! Tato nádherná rostlina si zaslouží čestné místo ve vaší zahradě. Bude produkovat krásné modré květy. Roste poměrně rychle, takže jej zasaďte tam, kde ho budete chtít mít pořád. Také se snadno rozrůstá, proto je třeba ho kontrolovat. Listy brutnáku můžete použít do salátu, ještě když jsou malé. Květy jsou ale dostupné pořád a jsou také jedlé. Můžete je použít jako ozdobu svých pokrmů nebo k přípravě čaje.

4. Kopr

I když existují lidé, kteří kopr nemají rádi, jsou také lidé, kteří patří mezi milovníky této rostlinky. Kopr roste rychle i v chladné půdě a nabízí osvěžení do vašich salátů, polévek i omáček. Kopr můžete uchovávat sušený nebo také zamražený.

5. Bazalka

Určitě jste již slyšeli, že bazalka miluje teplo. Je to pravda. Ale právě nyní je čas, kdy můžete bazalku začít pěstovat ze semínek, abyste ji později vysadili na zahradě. Ale pozor – také bazalka patří mezi invazivní rostliny, takže pravidelně kontrolujte její růst. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here