Zelená káva může pomoci s hubnutím

kavovnik

Zelená káva není zvláštní druh kávy, ale jsou to nám všem známé boby kávovníku, které neprošly procesem pražení. Mají zelenou barvu a uchovávají si prospěšné látky, které se pražením ztrácí. Působí antioxidačně a mohou napomoci s hubnutím.

Plody kávovníku jsou bobule, které se po sesbírání nějakou dobu suší na slunci, poté prasknou a uvnitř se ukrývají zrnka zelené barvy. Ty potom prochází pražením. Následně získají tmavou barvu, typické aroma a chuť. Pokud neprojdou procesem pražení, označují se jako zelená káva.

Jaké jsou přednosti zelené kávy

Zelená káva v současnosti získává na popularitě. Důvodem je obsah prospěšných látek a jejich účinky na organismus. Zejména se využívá jako podpora při hubnutí a jako antioxidant. Zelená káva neprochází procesem pražením, kdy se vlivem vysokých teplot ztrácí některé prospěšné látky.

Mezi nejvýznamnější látky patří fenolické sloučeniny, zejména kyselina chlorogenová. Právě tato látka může napomoci ke snížení tělesné hmotnosti. Kromě toho, že je výborným antioxidantem, snižuje absorpci glukózy střevní stěnou, napomáhá k vyrovnané hladině krevního cukru, snižuje vstřebávání tuku a pozitivně ovlivňuje metabolismus tuků v játrech.

Napomáhá snižovat krevní tlak, pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu a funkci žlučníku. Působí povzbuzujícím účinkem.

boby kavovniku

Zelená káva a hubnutí

Zelená káva napomáhá hubnutí, má prokazatelné účinky na metabolismus cukrů a tuků, díky již zmíněným fenolickým sloučeninám. Je ale důležitá celková úprava životního stylu. Samotná konzumace zelené kávy, bez dalších opatření, jako změna jídelníčku a zařazení pohybu, nefunguje jako nějaký zázračný elixír. Dokáže být však zdatným pomocníkem v celém procesu.

Pozor na kvalitu

Je třeba kupovat zelenou kávu z ověřených zdrojů a kvalitních značek. Inzeráty mohou lákat na zajímavou cenu a pod pojmem zelená káva, se může skrývat cokoliv.

Zelenou kávu lze zakoupit ve více formách, například jako kapsle, tablety či jako prášek, který se zalije horkou vodou. Nečekejte však, že má stejnou chuť jako černá káva. Chuťově se podobá spíše zelenému čaji.

Zelená káva obsahuje kofein, není proto vhodná pro děti, těhotné a kojící ženy. Pozor by si měli dát ti, kteří trpí vysokým krevním tlakem a závažnější formou srdeční či cévní choroby.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here