Klidný spánek i v těhotenství? Bylinky pro nastávající maminky

meduňky
Meduňka

Problémy s nedostatkem spánku řeší asi většina těhotných žen, o těch, co kojí, ani nemluvě. Povězme si pár tipů, jak i v tomto, jinak krásném období, se také pokud možno dobře vyspat. Jaké bylinky použít na spánek v těhotenství.

Heřmánek pravý

Je vhodný hlavně v případech, kdy trpíte i ranní nevolností. Heřmánek dokáže nepříjemné stavy zklidnit, uklidňuje nervovou soustavu i žaludek.

Meduňka lékařská

Meduňka zklidňuje psychiku, pomáhá při nespavosti a některé ženy tvrdí, že má stejně jako heřmánek pozitivní vliv na ranní nevolnosti. Doporučuje se šálek čaje před spaním.

Připravte si:

Bylinkový čaj pro těhotné

Budete potřebovat:

  • 30 g plodů šípku
  • 30 g listů meduňky
  • 30 g plodů černého rybízu
  • 30 g listů kopřivy

Všechny bylinky vložte do velké nádoby a promíchejte. Odeberte 1 polévkovou lžíci a tu zalijte ¼ litrem vroucí vody a nechejte 15 minut louhovat. Popíjejte vždy 1 měsíc, potom si další měsíc udělejte pauzu a bylinnou kůru opakujte klidně po celou dobu těhotenství.

Bylinkový polštář

Těhotným ženám příliš nesvědčí poloha na zádech kvůli možnému nepohodlí pro dítě v děloze. Spát na břiše lze jen po určitou dobu, a tak je nejvhodnější poloha na boku. A vůbec nejlepší je, pokud si v této poloze můžete podložit horní nohu polštářem, hlavně v závěru těhotenství. Jako velmi vhodný můžete použít polštář na kojení, pokud je ještě naplněný bylinkami, zapůsobí zcela určitě na vaši pohodu.

Polštář na kojení si snadno zhotovíte i doma podle tvaru polštářů, které jsou na trhu. Naplnit jej můžete bylinkami dle svého výběru, vždy tak, aby vůně bylinek nebyla příliš intenzivní, až jej budete používat pro podložení miminka. Osvědčenými tipy zůstávají heřmánek a meduňka, využít lze ale i vůni růžových lístků, pozitivní působení levandulové vůně na psychiku maminky i dítěte, doporučujeme doplnit náplní z pohanky.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here