Přírodní panenské oleje v kosmetice

olej z oliv
Zdroj foto: pixabay

Přírodní panenské oleje jste asi nejvíce zvyklí používat v kuchyni, ale i v kosmetice najdeme jejich bohaté uplatnění. Pojďme se podívat alespoň na některé z nich.

Olivový olej

Olivový olej je asi nejvšestrannějším pomocníkem. Můžete si z něj připravit olejovou masku na obličej, nahřátý pomáhá na lámavé nehty, olejová maska pomůže lámavým a mastným vlasům. Olivový olej lze podle libosti kombinovat s bylinkami nebo jinými druhy olejů, zvláště s oleji esenciálními.

olej z merunek
Zdroj foto: envato

Meruňkový olej

Meruňkový olej je pravým balzámem na unavenou pokožku, vypíná malé vrásky, navrací pokožce pružnost. Když si každé ráno ošetříte obličej meruňkovým olejem a každý večer se odlíčíte pomocí meruňkového oleje, budete rázem vypadat o několik let mladší.

Arganový olej

Tento olej je jedním z nejdražších na světě a přezdívá se mu také „marocké zlato“. Obsahuje hodně vitaminu E, má antioxidační účinky, vyhlazuje i hlubší vrásky, napomáhá pružnosti pokožky. I tento olej se dá použít na vlasy a nehty, přidat do pleťových masek nebo peelingů. Vhodný je i do koupele na zpevnění pokožky celého těla.

Dýňový olej

Kromě studené i teplé kuchyně zkuste použít dýňový olej na vlasy, neboť má schopnost je vyživovat a zpevňovat. Vlasy se budou méně lámat a třepit. Vyzkoušejte třeba olejovou masku před mytím vlasů. Nechte dýňový olej působit asi 20 minut pod ručníkem a pak vlasy umyjte běžným způsobem.

kosmetika
Zdroj foto: envato                            panenské oleje

Sezamový olej

Sezamový olej je jedním z olejů, který příznivě působí proti migréně. Stačí natřít olejem spánky a za chvíli pocítíte obrovskou úlevu. Kromě toho je vnějšně výborným prostředkem na hojení ran, akné a ekzémů. Používejte jej v malém množství a potírejte postižená místa.

Jojobový olej

Tento luxusní olej můžete použít na pleť i pokožku celého těla. Je vhodný na masáže i jako aromaterapie. Suché a lámavé vlasy můžete lehce protřít jojobovým olejem a budete překvapeni jejich následnou kvalitou. Olej pomáhá i při akné, poraněních kůže nebo lámavosti nehtů.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here