Mátová voda – recept a zdravotní účinky

Ačkoli je mátová voda spíše letní záležitostí, může osvěžit vaše nápoje také na podzim a v zimě a dodat vám některé z živin, které jistě rádi zužitkujete i v chladivém počasí. Pokud doma pěstujete mátu, máte její přísun po celý rok, takže ji jistě nestíháte ani všechnu zužitkovat. Mátová voda je nápoj, který vám poskytuje možnost využití této přebytečné máty, a navíc je hotová během několika málo minut.

 Více než obyčejná voda

Pro ty z vás, kteří se snaží omezit pití sladkých nápojů, může připadat pití obyčejné vody nudné a bez chuti, a častokrát se proto tito vracíte k nezdravým a kalorickým sladkým sodovkám. Mátová voda je dobrým způsobem jak ošálit své smysly – zelená snítka máty ve vodě lahodí nejen oku, ale také chuťovým buňkám.

Zdravotní účinky a výhody mátové vody

  1. Mátu si můžete vypěstovat sami. Pokud ji budete mít na zahrádce, máte téměř neomezené množství, protože máta má tendence rychle se šířit.
  2. Máta napomáhá trávení. Takže ji můžete popíjet a zároveň podporovat své trávení.
  3. Máta je chladivá. Tím, že ji přidáte do vody, si připravíte skvělý ochlazující nápoj na horké letní dny.

Mátová voda – recept

Mátová voda je tak snadná, že opravdu nevyžaduje recept, ale tady je nejběžnější popis přípravy. Na jeden nápoj budete potřebovat:

Postup: Mátu opláchněte, abyste ji zbavili případných nečistot. Promněte ji v prstech, aby se uvolnilo její aroma. Dejte ji do sklenice, přidejte led, a pokud chcete, oslaďte stévií. Mátová voda je dost chutná i bez přidaných sladidel. Dolijte sklenici vodou a podávejte. Jak je uvedeno výše – extrakt ze stévie je zcela dobrovolný, nápoj trochu osladí. Místo extraktu můžete používat i čerstvé listy stévie. Nezapomeňte, že stévie je několikrát sladší než cukr, ale neobsahuje žádné kalorie. Proto je vhodným sladidlem nejrůznějších nápojů, dezertů i jiných jídel. bylinkopedie nákup produktů

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here