Mátová voda – recept a zdravotní účinky

Ačkoli je mátová voda spíše letní záležitostí, může osvěžit vaše nápoje také na podzim a v zimě a dodat vám některé z živin, které jistě rádi zužitkujete i v chladivém počasí. Pokud doma pěstujete mátu, máte její přísun po celý rok, takže ji jistě nestíháte ani všechnu zužitkovat. Mátová voda je nápoj, který vám poskytuje možnost využití této přebytečné máty, a navíc je hotová během několika málo minut.

 Více než obyčejná voda

Pro ty z vás, kteří se snaží omezit pití sladkých nápojů, může připadat pití obyčejné vody nudné a bez chuti, a častokrát se proto tito vracíte k nezdravým a kalorickým sladkým sodovkám. Mátová voda je dobrým způsobem jak ošálit své smysly – zelená snítka máty ve vodě lahodí nejen oku, ale také chuťovým buňkám.

Zdravotní účinky a výhody mátové vody

  1. Mátu si můžete vypěstovat sami. Pokud ji budete mít na zahrádce, máte téměř neomezené množství, protože máta má tendence rychle se šířit.
  2. Máta napomáhá trávení. Takže ji můžete popíjet a zároveň podporovat své trávení.
  3. Máta je chladivá. Tím, že ji přidáte do vody, si připravíte skvělý ochlazující nápoj na horké letní dny.

Mátová voda – recept

Mátová voda je tak snadná, že opravdu nevyžaduje recept, ale tady je nejběžnější popis přípravy. Na jeden nápoj budete potřebovat:

Postup: Mátu opláchněte, abyste ji zbavili případných nečistot. Promněte ji v prstech, aby se uvolnilo její aroma. Dejte ji do sklenice, přidejte led, a pokud chcete, oslaďte stévií. Mátová voda je dost chutná i bez přidaných sladidel. Dolijte sklenici vodou a podávejte. Jak je uvedeno výše – extrakt ze stévie je zcela dobrovolný, nápoj trochu osladí. Místo extraktu můžete používat i čerstvé listy stévie. Nezapomeňte, že stévie je několikrát sladší než cukr, ale neobsahuje žádné kalorie. Proto je vhodným sladidlem nejrůznějších nápojů, dezertů i jiných jídel. bylinkopedie nákup produktů

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here