Listnatec bodlinatý pomáhá při léčbě hemeroidů a žilních problémech dolních končetin

listnatec kerListnatec bodlinatý je stálezelený keř, který má vliv na smršťování cév a protizánětlivé účinky. Proto je s oblibou využíván při léčbě žilních obtíží. Pozitivně ovlivňuje elasticitu žilních stěn, omezuje tvorbu otoků a těžkých nohou.

Listnatec bodlinatý (Ruscus aculeatus) je stálezelený keř netradičního vzrůstu, větve vyrůstají přímo ze země a podobají se koštěti. Dosahuje výšky přibližně jednoho metru, má malé, bílé květy, plodem jsou červené, lesklé bobule, velikosti 1 – 1,5 cm. Pochází ze západní a jižní Afriky, roste však i v severozápadní Africe a jihozápadní Asii.

K léčebným účelům se využívají nejčastěji kořeny, které rostou hluboko, nejlepší období pro sběr je jaro a podzim. Lze také využívat čerstvé mladé výhony.

listnatec

 

Účinná látka na cévy

Listnatec obsahuje, kromě jiných prospěšných látek, ruscogeniny, u kterých byl objeven vazokonstrikční účinek, také snižují permeabilitu (propustnost) krevních kapilár. Listnatcový extrakt pomáhá při žilní nedostatečnosti, otocích, bolestech a pocitu těžkých nohou. Je také používán při léčbě hemeroidů a zánětlivých cévních obtížích. Dále byl prokázán antimikrobiální účinek proti řadě patogenních bakterií a hub.

Zvyšuje tonus pomalého žilního systému, extrakt má silný vliv na zužování periferních cév. Doporučuje se při léčbě post – trombotického syndromu, křečových žil, pooperačních žilních problémech a diabetické retinopatie.

K dostání je ve formě bylinných kapek, kde je doporučené užívání 3x denně 20 kapek do vody či čaje.

Ke koupi je i jako hotový preparát, kdy se většinou užívají 2 – 3 tobolky denně.

V případě, že jste zakoupili prášek ze sušeného oddenku, užívejte ½ kávové lžičky rozmíchané ve vodě.

Pokud je dodržováno doporučené denní dávkování, nehrozí ve většině případů vedlejší účinky, ojediněle žaludeční obtíže.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here