Jak na kuří oka. Na kuří oko vám pomohou bylinky

Není snad na světě člověka, kterému by se neobjevilo na noze kuří oko. Proto je dobré znát některé přírodní vychytávky, které vás tohoto nepříjemného projevu zbaví rychle a účinně. V tomto článku vám je přinášíme pěkně pohromadě.

Prevence

Na začátek jako vždy trochu prevence. Protože kuří oko vzniká především v důsledku nošení nevhodné obuvi, snažíme se nosit obuv dostatečně širokou a často ji měnit. Ženy by se měly vyvarovat každodenního nošení bot na vysokém podpatku. Do obuvi se také hodí zakoupit gelové vložky. Pokud už musíte být celý pracovní den uvězněni v nepohodlné obuvi, zkuste alespoň večer nebo o víkendu obout sportovní boty a jít si zaběhat, anebo si naboso zacvičit jógu. Také samotné chození naboso má skvělé účinky, a nejen na nohy. Nohy můžeme každý den při koupeli brousit pomocí pemzy. Nebo si můžeme vyrobit čistě přírodní peeling na nohy, a to tak, že smícháme cukr krystal s olivovým olejem, a touto směsí masírujeme chodidla alespoň jednou týdně.

Léčba kuřího oka

Když už kuří oko vznikne, pomůže nám zase příroda: Cibule a ocet Protizánětlivé složky obsažené v cibuli jsou účinné samy o sobě, ale když na plátky nakrájenou cibuli naložíme přes noc do octa, tak jejich působení ještě zesílíme. Poté jeden plátek cibule přiložíme na kuří oko, přelepíme a necháme působit nejlépe přes noc. Ráno by mělo jít kuří oko docela dobře odloupnout. Citron a česnek Dalším účinným prostředkem je směs citronu s česnekem: citronovou šťávu vymačkanou z jednoho citronu smícháme s utřeným stroužkem česneku, potřeme kuří oko a přelepíme. Opakujeme i několikrát, dokud se kuří oko neodloupne. Tee Tree Oil Kuří oko můžeme několik dní potírat olejem TTO (i několikrát denně), dokud nezměkne a nejde dobře odstranit. Jasmínový květ Jasmínový květ (zakoupený v biokvalitě v certifikované lékárně či obchodě s orientální či alternativní medicínou) jemně umeleme a přiložíme na kuří oko. Přelepíme a necháme působit 1–3 dny. Podle potřeby můžeme až 5x opakovat, dokud kuří oko nepůjde snadno odstranit. Kyselina salicylová V lékárně můžeme také zakoupit speciální náplasti na kuří oka, jež obsahují kyselinu salicylovou, která změkčí kuří oko tak, že jde pak snadno odstranit. Náplasti používáme podle návodu na obalu. A teď již můžete na kuří oka s klidem zapomenout. bylinkopedie koupit bylinky a produkty    

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here