Laryngitida – onemocnění, které dokáže potrápit, ale lze jej léčit pomocí bylinek

mata
Zdroj foto: pixabay

Laryngitida je velmi častou nemocí, která trápí děti. Může však potrápit i dospělé, zejména pokud se pohybují např. v zakouřeném prostředí. Jak laryngitidu poznáte a jak ji léčit?

Jak diagnostikovat laryngitidu

Ačkoliv správná diagnóza vždy patří do rukou lékaře, některé příznaky mohou napovědět i vám, že se jedná právě o laryngitidu. Jsou to: štěkavý kašel, chrapot, bolest v krku, dušnost, těžké polykání, ztráta hlasu, celková únava, zvýšená teplota nebo horečka. Nejčastěji se laryngitida projeví během noci, a proto vás může štěkavý kašel vyděsit. Laryngitida však dítě většinou neohrožuje na životě a můžete ji léčit v domácích podmínkách, a to následujícím způsobem.

levandule kvet
Zdroj foto: pixabay

Co udělat jako první

Jako první byste měli při podezření na laryngitidu ochladit místnost i dítě. Místnost ochladíte:

  • vyvětráním,
  • zvlhčením vzduchu namočenými ručníky,

Dítěti je potřeba ochladit zejména krk, a to:

  • Priesnitzovým obkladem,
  • obkladem ze studeného tvarohu,
  • obkladem s přídavkem éterických olejů, které mají schopnost ochlazovat: mátový, levandulový nebo citronový.

Na chvíli je možné také dítě postavit před otevřené okno nebo před otevřený mrazák – dítě ale musí být dostatečně oblečené, aby dále neprochladlo.

Jak připravit obklad s éterickými oleji

Nalijte studenou vodu do misky nebo hrnce, nakapejte pár kapek mátového nebo levandulového nebo citronového éterického oleje. Do vody ponořte kapesník, látkovou plenu nebo malý ručník. Vyždímejte a přiložte dítěti kolem celého krku. Obklad vyměňujte, jakmile cítíte, že už není studený.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here