Jak se můžete zbavit kocoviny přírodní cestou?

hermankovy caj kocovina

Když už se kocovina dostaví, nejlepší je s ní za každou cenu nebojovat (stejně byste nebyli úspěšní), chce to zachovat, pokud možno, chladnou hlavu a vybrat si vhodné prostředky, které vám pomohou následky večírku zmírnit.

Co rozhodně nedělat?

Rozšířeným mýtem je, že na kocovinu pomáhá káva. Mohlo by se zdát, že tomu tak je – kofein dodá energii a člověk se na chvíli cítí lépe. Ve skutečnosti kofein dehydratuje organismus, a tak jen prohlubuje problém, který už tělo s hydratací má. Opatrnost je potřeba též při užití léků proti bolesti. Od některých potíží sice uleví, ale na druhou stranu mohou prohloubit žaludeční nevolnosti.

Co naopak pomůže?

  1. Čaje

Doporučuje se použít místo kávy zelený čaj a pít vydatně. Osvědčenými pomocníky jsou například vinný ocet nebo heřmánek a máta, z nichž se dá připravit výborný čaj proti kocovině.

Na přípravu čaje budete potřebovat:

  • 1 lžičku sušené máty
  • 1 lžičku sušeného či čerstvého heřmánkového květu
  • 200 ml vroucí vody

Bylinky přelijte vodou a nechte je 10 minut louhovat. Potom přeceďte a popíjejte ještě teplý čaj.

  1. Obklady z vinného octa

Tato metoda vychází z lidového léčitelství a překvapivě skutečně pomáhá proti bolestem hlavy. Lněný hadřík nebo látkový kapesník namočte do octa, vyždímejte ho a přiložte na čelo. Na čele jej nechte působit alespoň 1 hodinu a bolest by měla odeznít.

  1. Česnečka a zelí

Jde o vyzkoušenou metodu, která zabírá na rozhozené zažívání. Příprava je velmi jednoduchá, takže ji zvládnete i v nepříznivém kocovinovém stavu. Strategickým tahem pak je – pokud víte, že hodláte strávit bujarý večer – připravit si polévku den předem.

I poté, co nejhorší kocovina odezní, rozhodně neuškodí, budete-li podávat tělu potřebná probiotika. Skvěle funguje šťáva z kysaného zelí, která pomůže obnovit střevní mikroflóru.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here