Boj s jarní únavou? Vyzkoušejte přírodní prostředky

zenšen pravý
Zdroj foto: cs.wikipedia.org   Ženšen pravý

Pokud se cítíte často unaveni, rozhodně je na místě začít s tím něco dělat. Určitě pomůže úprava denního režimu a jídelníčku, ale pomohou například i přírodní prostředky. Které to jsou, o tom si povíme v tomto článku.

Ženšen pravý

S touto bylinou se setkáváme často, má opravdu širokou paletu pozitivních účinků na naše zdraví – možná i proto se jí též říká „všehoj ženšenový“. Na organismus působí komplexně, příznivě ovlivňuje oběhový i imunitní systém a centrální nervovou soustavu. Velkým plusem je, že zvyšuje odolnost proti stresovým situacím, zmírňuje úzkost a tělesnou únavu.

Rozchodnice růžová

Pozitivní účinky rozchodnice jsou překvapivě stejné nebo ještě silnější, než je tomu u ženšenu. Posiluje obranyschopnost, stimuluje centrální nervovou soustavu a kardiovaskulární systém. Po dlouhou dobu byla v Čechách tak intenzivně sklízena, až byla téměř vyhubena. Nyní se vyskytuje jen velmi vzácně.

Paulinie nápojná

Určitě ji znáte pod názvem „guarana“. Její semínka jsou stimulantem centrální nervové soustavy. Největší výhodou jsou povzbuzující účinky, užíváním guarany výrazně snížíte únavu a posílíte bdělost. Užívá se zejména při nervovém vypětí a depresích, též bývá využívána při rekonvalescenci po dlouhé nemoci. Pozitivně působí na nervový systém, podporuje mozkové funkce a jeho činnost. Guaranu hojně využívali studenti během zkouškového období, bylinka totiž zlepšuje paměť a soustředění.

Káva

Asi není potřeba říkat, že konzumací kávy dostáváme do těla kofein. Méně známou věcí už je, že kromě povzbuzujících účinků kofein působí v určitých částech mozku tak, že vyvolává příjemný pocit spokojenosti a štěstí. Kofein pomáhá udržet pozornost a dokáže v těle vyrovnat hladinu hormonu kortizol produkovaného v kůře nadledvin, který je zodpovědný za fyzickou a psychickou aktivitu.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here