Lehké jarní alergie? Příroda vám pomůže

vrba

Nemáte rádi jaro, protože vás vždycky potrápí kýcháním, rudýma očima nebo nepříjemným kašlem? Zkuste vzít přírodu na milost a dovolte jí, aby vám představila ty nejlepší léky, které má. Možná budete překvapeni, jak jsou účinné na jarní alergie.

Můžete je znát zejména z nejrůznějších tinktur. Máme na mysli mladé jarní pupeny. Obsahují látky podobné kortizolu, stimulující kůru nadledvinek. A po jakých pupenech sáhnout?

Když máte alergii na jarní květiny

Sáhněte zejména po pupenech černého rybízu (Ribes nigrum), buku lesního (Fagus sylvatica) a břízy pýřité (Betula pubescens). Samozřejmě máte-li alergii na některou z nich, nepoužívejte ji a nahraďte ji jinou. Velmi dobrý je také dub letní nebo dub zimní.

Pokud se vám už alergie rozjela, vezměte si k ruce rybíz černý. Naopak chcete-li užívat pupeny jako prevenci, bude pro vás ideální buk lesní, který pročišťuje organismus a mírní alergické reakce.

jaro

Jak připravit tinkturu z jarních pupenů

Příprava tinktury není těžká, vždy však využívejte pouze jeden druh bylinky. Do lesa nebo na zahradu s sebou vezměte dobře vymytou zavařovací sklenici a trhejte pupeny tak dlouho, dokud nebude úplně plná. Nebojte se její obsah trochu zmáčknout. Sbíráte-li pupeny v čistém prostředí, není třeba je oplachovat – přišly by tak o část svých účinných látek, a to by byla rozhodně škoda.

Zalijte je kvalitním alkoholem, dobře zavíčkujte a uložte na dva týdny do chladu. Alespoň každý druhý den protřepávejte. Sceďte, pupeny vymačkejte a užívejte 3x denně kávovou lžičku. Vaše obtíže by měly rychle ustoupit.

A jak dlouho můžete tinkturu užívat? Doporučený je zpravidla měsíc, pak by měla následovat dvoutýdenní pauza. Nejlépe účinkuje, pokud ji chvíli poválíte v ústech, případně rozpustíte jen v malém množství teplé vody. A ve spíži vám vydrží klidně dva roky.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
TIP
Popis:

Internetový obchod s produkty pro zdraví. Prozdravi je největším internetovým obchodem s doplňky stravy, přírodní kosmetikou, zdravotními přístroji a zdravou výživou v České republice.

 

nabídka produktů

 

TIP
Popis:

Jsme rodinná firma, která se zabývá prodejem a obchodem už od roku 1992. V posledních letech děláme radost lidem přírodní kosmetikou, doplňky výživy, vitamíny, speciálními jedlými oleji a medicínou.

 

nabídka produktů

 

TIP
Popis:

Cílem Pepi je být spolehlivým partnerem pro výběr produktů do domácnosti a na zahradu. Neustále se snaží rozšiřovat sortiment a kvalitu vlastních služeb.

 

Nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here