Jak pečovat o nehty na jaře

ruce
Zdroj foto: envato

Na jaře o nás naše nehty vypovídají mnohem více než v zimě, kdy jsme nosily rukavice. Na jaře máme totiž ruce stále volné a každý se na ně může podívat. Chcete mít krásné nehty? Začněte o sebe pečovat zevnitř i zevně.

Strava

Jakkoli se to možná nezdá, na nehtech se podepisuje správná i nesprávná strava stejně jako na vlasech. Pokud kouříte, pijete alkohol a příliš mnoho kávy, vaše nehty budou slabé a budou se lámat. Při kouření budou ještě navíc žluté.

Co tedy jíst? Pro krásné nehty zvolte potraviny s obsahem železa, křemíku a zinku. Vhodná je zelenina, dýňová semínka, petržel, pažitka, majoránka, sušené meruňky (nesířené). Popíjet můžete čaj z přesličky.

Jak o nehty pečovat zevně

majoranka
Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Na nehty jsou jako stvořené obklady z odvaru z heřmánku, lichořeřišnice, pískavice – řecké seno, ořešáku a nebo zábal z mandlového oleje.

Zábal z mandlového oleje si nejlépe vychutnáte tak, že si necháte čas sama pro sebe, kdy vás nebude nikdo rušit. Celé ruce natřete mandlovým olejem a zabalíte do ručníku. Vydržíte nic nedělat a jen si užívat přítomnost okamžiku. Můžete si předem pustit oblíbenou hudbu. Zábal necháte působit 20 minut, potom olej opatrně setřete, ruce promnete nebo promasírujete.

Další péče

Co nedělat: nehty si rozhodně neokusujte, a to ani zatrženou nehtovou kůžičku. Na nehty i kůžičku jsou v manikúře speciální nůžky, které jemně použijte.

Co dělat: Po ostříhání nehty očistíme a upravíme pilníkem do požadovaného tvaru. Pokud si nehty lakujeme, vybíráme laky kvalitní a odlakovače taktéž. Nekvalitní přípravky způsobují žluté nehty a nezřídka jsou příčinou lámání nehtů, jakmile si je přestanete lakovat.

TIP: Červeně nalakované nehty působí nejvíc sebevědomě. Použijte je třeba tehdy, když potřebujete vyjádřit svou převahu. Naopak na pracovní pohovor se více hodí tlumenější barvy.

Zdroje: www.wikipedia.org, www.pixabay.com, www.notino.cz, Staňková-Kröhnová, Magdalena: Bylinky pro děti a maminky, Grada, Praha 2009

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here