Bradavice a jak se s nimi vypořádat navždy

  Bradavice trápí nejednoho z nás, odhaduje se, že je to až 10% populace, jsou způsobeny viry (různými typy lidských papilomavirů) a jsou docela dost nakažlivé. Na naší imunitě pak závisí to, jak moc jsme na ně citliví. Obvykle také záleží na tom, kde se nám bradavice objeví. Nejvíce nám asi vadí na obličeji, zatímco na jiných částech těla je můžeme skrýt (nohy, chodidla, ruce, genitálie). Přesto jsou nepříjemné na kterémkoliv místě a všichni toužíme po tom, abychom se jich zbavili jednou provždy. A to nejlépe přírodní cestou. Takže se pojďme podívat, co pro to můžeme udělat.

Vlaštovičník větší

Asi nejznámější bylinkou na léčení bradavic je vlaštovičník. Tato rostlina, která roste hojně na mezích i v zahradách, obsahuje alkaloidy izochinolinového typu a kromě jiného dokáže šťáva z vlaštovičníku leptavým účinkem odstranit bradavice. Stačí přiložit utržený stonek rostliny k bradavici. Pozor jen na to, aby se vám šťáva nedostala do očí, tam by mohla být nebezpečná. Vlaštovičníkový krém můžete zakoupit ZDE:

Ananas

Účinné látky, které dokáží odstraňovat bradavice, obsahuje i ananas. Čerstvý ananas nakrájejte na kolečka a šťávou z něj potírejte bradavici několikrát denně. Můžete také kousek ananasu přiložit přímo na bradavici, ovázat a nechat působit přes noc. Bradavice by měla zmizet.

Banánová slupka

Stejného účinku dosáhnete s banánem, resp. s banánovou slupkou. Ukrojte kousek slupky a přiložte ji vnitřní stranou k bradavici. Ovažte a nechte působit nejlépe přes noc. Opakujte i po několik nocí, dokud se bradavice nezbavíte.

Brambory

Kousek čerstvé syrové brambory přiložte na bradavici a ovažte. Nechte působit až 12 hodin. Poté vyměňte za čerstvý kousek brambory a opakujte do té doby, dokud bradavice nezmizí.

Posílení imunity jako prevence

Tvorbě dalších bradavic můžete zabránit, když se budete cíleně snažit posílit vlastní imunitu. Doporučuje se zvýšit přísun vitamínů C a E, zinku, selenu, a užívat preventivně tinkturu z echinacey a přípravky s hlívou ústřičnou.   bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here