Bylinky rozkládají tuky a udržují hladinu cukru. Víte, jaké to jsou?

zensen koren
Zdroj foto: cs.wikipedia.org         Ženšen

Bylinky hrají hlavní roli při hubnutí, rozkládají tuky a přeměňují je na energii. Udržují hladinu cukru a pomáhají totiž „držet na uzdě“ touhu po jídle.

Pampeliškový čaj s mátou

Báječná kombinace pro očistu jater i celého organismu. Tyto bylinky hrají hlavní roli v metabolických procesech, rozkládají tuky a přeměňují je na energii. Jsou zodpovědné za tok žluči, která pomáhá v absorbci a odbourávání cukrů. Udržování správné hladiny cukru pomáhá totiž „držet na uzdě“ touhu po jídle.

K výrobě čaje postačí pár listů pampelišky a máty, ať už čerstvé nebo sušené, které zalijte vroucí vodou a nechte 5 až 10 minut louhovat. Čaj můžete dochutit medem nebo citronem.

Lněné semínko

Lidstvo již po staletí ví, že lněná semena pomáhají zlepšovat trávení. Nicméně až v poslední době se přišlo na to, proč tomu tak je. Lněné semínko obsahuje velké množství oleje a vlákniny, obsahuje také řadu enzymů, karotenu, vitaminů a množství nenasycených mastných kyselin. Ideální použití je přidat občas lžičku lněných semínek do jídla.

Lapacho a kopřiva

Lapacho není moc známé, a vlastně se ani nejedná o bylinku v pravém slova smyslu. Jde totiž o vnitřní stranu kůry stromu lapacho. Jeho účinek je mimo jiné močopudný, odstraňuje z těla zadržovanou vodu, čistí organismus od toxinů, podporuje látkovou výměnu a celkově zlepšuje kondici.

Kopřiva též čistí organismus od škodlivin a je močopudná.

Při přípravě čaje bylinky louhujte 10 minut. Doporučuje se pít 2 šálky denně. Kůru užívejte asi měsíc, další 3 až 4 týdny si dejte pauzu, poté můžete kůru zase zopakovat.

Čaj s ženšenem

Bájný ženšen je zkrátka jednou z nejžádanějších bylin i v současnosti. Jeho možnosti využití jsou vskutku široké. Používá se i k „nastartování“ stagnujícího metabolismu, optimalizuje hladinu cukru v krvi, a tím brání pocitu hladu.

Čaj připravíte z 1 lžičky najemno nakrájeného kořene ženšenu, který zalijete vroucí vodou a necháte 5 až 9 minut louhovat. Pijte 1 až 2 šálky denně.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here