Domácí peeling z levandule a heřmánku. Máme pro vás návod

Peeling je skvělý způsob, jak zjemnit svou pokožku a odstranit odumřelé kožní buňky. Protože některé peelingy obsahují chemikálie, které mohou následně ucpat odtok a rozhodně nepřispívají životnímu prostředí, vhodným způsobem je vytvořit si domácí peeling, kam použijete pouze dostupné a netoxické přísady. Bylinky si můžete zvolit podle vaší chuti anebo podle účelu. Levandule a heřmánek jsou dvě oblíbené bylinky, které jsme se rozhodli použít do následujícího receptu.

Recept na peeling z levandule a heřmánku

Ingredience:

  • 1 šálek cukru krystal,
  • 1 šálek oleje podle vašeho výběru (olivový, kokosový a další oleje),
  • 5-10 kapek esenciálního levandulového esenciálního oleje,
  • 1 sáček heřmánkového čaje (nevařeného).

Postup:

  1. Do misky dejte cukr.
  2. Přidejte oba dva oleje a promíchejte.
  3. Otevřete sáček s heřmánkem a přidejte ho do směsi.
  4. Lehce promíchejte a celou směs dejte do nádoby, ze které budete peeling užívat. Skvěle se hodí ozdobné uzavíratelné nádoby.

Tipy k výrobě peelingu

Recept si můžete samozřejmě přizpůsobit svým potřebám: místo heřmánkového čaje můžete použít svůj vlastní sušený heřmánek. Cukr vyberte krupicový nebo krystal, podle toho, jak velké hrudky chcete. Záleží také na textuře, kterou dáváte přednost. Pokud se vám líbí suchý peeling, dejte méně oleje. Pokud dáváte přednost vlhkému peelingu, použijte více oleje. Také množství esenciálního oleje je na vás – pokud chcete pronikavější vůni, můžete přidat více.   bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here