Domácí konopný krém pro lepší pleť

krem
Zdroj foto: envato

Zalíbila se vám konopná kosmetika a už jste vyzkoušeli mast? Pak se můžete pustit do náročnější alchymie, jako je konopný krém. Vyrobte si hned několik druhů, ať je máte pro různé příležitosti.

Z čeho se vyrobí krém

Na krém už vám nebude stačit obyčejná vazelína nebo sádlo. Musíte si pořídit kvalitní oleje, včelí vosk, kokosové máslo atd.

Na krém si tedy připravte následující ingredience:

  • cca 7 g sušeného technického konopí v biokvalitě,
  • 300 ml kokosového oleje,
  • 20 g kokosového másla,
  • 50 ml olivového oleje,
  • 50 g včelího vosku,
  • 200 g gelu aloe vera,
  • 1 čajová lžička vitamínu E v oleji.
pokozka
Zdroj foto: envato

Postup

Nejprve smícháme kokosový olej, kokosové máslo a olivový olej a zahřejeme na mírném plameni, aby se všechny suroviny dobře spojily. Do směsi vmícháme sušené konopí. (Sušené konopí je možné také předem upéct 25 minut v troubě na 115 °C, aby se aktivovaly všechny látky.) Směs necháme stát do druhého dne, kdy ji opět zahřejeme na mírném plameni a přecedíme přes plátýnko, aby v krému nebyly zbytky konopí, které by mohly pokožku spíše dráždit. Účinné vyluhované látky jsou již touto dobou dobře vstřebány. Do základu nyní přidáme rozpuštěný včelí vosk, gel z aloe vera a vitamín E – ty poslední dva by se neměly zahřívat. Dobře promíchaný krém plníme do krabiček na krémy, popř. tubiček. Uchováváme v chladu a spotřebujeme do 6 měsíců od výroby.

Použití krému

Takovýto krém používejte denně jako ranní i noční krém na unavenou nebo povadlou pleť. Dá se použít i jako odličovací krém a pak se nanáší pomocí odličovacího tamponku.

TIP: Pokud byste chtěli, aby i tento konopný krém měl další léčivé účinky, přidejte do něj pár kapek éterického oleje – podle potřeby: na bolesti hlavu mátu nebo levanduli, na lepší spánek levanduli, na nachlazení eukalyptus

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here