Bylinky, které vám pomohou zhubnout. III. část

garcinie kambodzska diety

Již dvakrát jsme se věnovali bylinkám, které nám pomohou zhubnout. A protože se domníváme, že v každou roční dobu jde o téma opravdu aktuální, chtěli bychom výčet výše zmíněných bylinek ještě doplnit, ať má každý dost prostoru vyzkoušet si, která kúra funguje právě na něj. Přeci jen jsou naše těla různá, a každý organismus reaguje na různé diety (či právě podpůrné bylinky) jinak.

  1. Rozchodnice růžová

Je známá též pod názvem „zlatý kořen“, a patří též mezi urychlovače metabolismu. Schopnost zrychlit metabolismus je dána obsahem rosavinu, který pomáhá uvolnit tuky z tukových zásob a využít je jako zdroj energie. Je tedy ideální pro ty, co drží diety. Oddenek rozchodnice růžové vám dodá také více sil nejen fyzických, ale i těch psychických. Mezi další skvělé účinky rozchodnice patří i to, že zvyšuje bdělost, zlepšuje paměť, podporuje imunitní systém a pomáhá udržovat stálou hladinu glukózy v krvi.

  1. Psyllium

Méně již známé jako semena jitrocele indického mají schopnost v trávicím traktu nabobtnat, obsažená vláknina vás zasytí a pročistí střeva. Stačí rozmíchat 1 až 2 čajové lžičky psyllia ve 250 mililitrech vody a ihned vypít. Doporučuje se užívat 30 minut před jídlem. Nesmírně důležité je hodně pít, denně alespoň 2 litry tekutin, jinak vás může stihnout zácpa.

  1. Garcinia camborgia

Plody tohoto vzácného a léčivého keře, který roste v jihovýchodní Asii (je znám též pod názvem tamarind malabarský), obsahují vysoké množství hydroxycitronové kyseliny. Právě tato látka má schopnost ovlivňovat metabolické procesy v lidském těle tak, aby docházelo ke snížení ukládání tuků a k jejich zvýšenému spalování. Rostlina se též vyznačuje vysokými sytícími schopnostmi, a tak vám k běžnému jídlu budou stačit menší porce. Sehnat tuto léčivku můžete v lékárnách nebo prodejnách se zdravou výživou.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here