Garcinie kambodžská

Česky:

Garcinie kambodžská

Latinsky:  

Garcinia cambogia

Slovensky:

Garcínia kambodžská

Využívání přírodních bylinných doplňků ke ztrátě tělesné hmotnosti je populární po celém světě. Tyto bylinky podporují dietní stravovací plán. Patří mezi ně i garcinie kambodžská. Její začlenění do zdravé stravy a plánu cvičení může zvýšit schopnost spalování tuků, potlačit jejich produkci a podpořit celkovou ztrátu hmotnosti bez ovlivnění nervového systému.

Léčivé účinky

 • Pomáhá při úbytku hmotnosti.
 • Využívá se proti revmatickým bolestem.
 • Působí také při střevních potížích.
 • Reguluje hladiny serotoninu.
 • Snižuje příjem kalorií.
 • Snižuje tvorbu tuků.
 • Řídí chuť k jídlu a působí proti přejídání.
 • Spolu se zdravou stravou zvyšuje svalovou hmotnost.
 • Zvyšuje „dobrý“ (HDL) cholesterol a snižuje „špatný“ (LDL) cholesterol.

Použití a přípravky

Aktivní složka se extrahuje z kůry plodu. Výsledkem je prášek bez zápachu a chuti, který se pak přemění na pilulky, kapaliny a práškové doplňky. Látka obsažená v garcinii blokuje klíčový trávicí enzym, který je zodpovědný za přeměnu sacharidů v tuky, a potlačuje také chuť k jídlu zvýšením hladiny serotoninu. Serotonin je zodpovědný za „emoční“ přejídání.

Hlavní účinnou látkou v garcinii je kyselina hydroxy kitrová (HCA). Tato složka je zodpovědná za podporu pocitu plnosti v žaludku, čímž se snižuje množství snědené potravy. Může také snížit tvorbu tuku a také zvýšit schopnost těla spalovat tuky. Tyto prvky společně pomáhají podporovat celkové zdraví, zvyšovat energii (kvůli ztrátě hmotnosti) a náladu.

Doporučené dávkování tohoto doplňku je 1500 mg denně a maximální dávka 2800 mg denně.

 • Užívá se ve formě pilulek, které normálně obsahují 500 mg účinné látky v každé tabletě.
 • Existuje také tekutá forma tohoto doplňku, která se užívá perorálně ve formě kapek pod jazyk.
 • Tento přípravek je nutné užívat 30 – 60 minut před jídlem na lačno.
 • Účinky tohoto doplňku se zvýší s vyšším dávkováním, s omezeným denním příjmem nepřesahujícím 3 000 mg denně.
 • Ve formě odvaru se používá na revmatické bolesti a střevní potíže.

Kontraindikace:

Nedoporučuje se pro těhotné ženy, osoby trpící Alzheimerovou chorobou, Parkinsonovou nemocí, demencí a jinými duševními poruchami a poruchami příjmu potravy – anorexií či bulimií.

O garcinii

Garcinie kambodžská pochází z jihovýchodní Asie, Indonésie, deštných pralesů střední Afriky a Indie. Svým vzhledem se podobá světle zelené dýni. Ovocná kůže této rostliny se používá v indické kuchyni a dodává této kuchyni svou jedinečnou chuť. Roste ve formě keře. Garcinie je známá také pod názvem tamarind malabarský.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů