Onemocněli jste covidem-19, uzdravili jste se, ale stále cítíte následky? Pomohou vám bylinky

aloe vera
Zdroj foto: envato

Nemoc covid-19 je zrádná v tom, že někteří ji prodělají zcela bezpříznakově, jiní s mírnými příznaky a další zase v těžké formě. To však není jediná záludnost: i lidé s mírnými příznaky mohou mít po covidu následky, například jsou více unavení či se nemohou soustředit. Nebojte se však, protože dostat se zpátky do formy vyžaduje jen pár věcí: zůstat pozitivní (myslí) a optimističtí, zaměřit se na zdravý životní styl a zavolat si na pomoc bylinky, které pomohou organismus vyčistit a nastartovat metabolismus a zlepšit imunitu.

Pojďme na to!

Jarní očista organismu

Jarní očista organismu by měla být samozřejmostí každé jaro, nejen po covidu. Po zimě se tělo potřebuje zbavit toxinů. Nejlepšími bylinkami jsou kopřiva, jitrocel a pampeliška, a to v podobě čajů, ale i syrové (kopřivové lístky si můžete dát na chleba, pampeliškové stonky čistí krev zcela spolehlivě, jen si musíte zvyknout na jejich hořkou chuť).

Zvýšení imunity

Ruku v ruce s očistou organismu jde i imunita. Na její posílení imunity si vyberte ženšen, echinaceu (třapatku), aloe vera, česnek a cibuli. A nezapomínejte se hýbat a chodit do přírody – jarní sluníčko také umí divy.

zensen
Zdroj foto: envato

Proti únavě

Největším problémem pro prodělaném covidu je velká únava, kterou uvádí mnoho pacientů. Pomůže vám zase očista organismu (viz bod 1), nejvíce potřebují vyčistit játra – pomůže ostropestřec mariánský, pupeny jalovce a pampeliška, a dále musíte podpořit vydatný a silný spánek – čaj z meduňky nebo heřmánku je tím pravým lékem na nespavost.

Oslabená psychika

Nemoc člověku nepřidá, tedy ani prodělaný covid není v tomto smyslu výjimkou. Pokud se vám zdá, že vaše psychika potřebuje podpořit, máme pro vás další bylinky. Psychické a nervové problémy spolehlivě odstraňuje lípa, bělotrn, šišák bajkalský a další.

Paměť

Mnoho lidí si po covidu také stěžuje na problémy s pamětí. Tady pomůže třeba ginkgo biloba nebo již zmiňovaný ženšen.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here