Byliny na psychiku, které pomohou s podzimním splínem a depresí

Melissa leaf or lemon balm
Zdroj foto: envato

Bylinky na psychiku: Čím dál více přibývá osob trpících depresí. K tomu je pro řadu lidí podzim ve znamení splínu. Jak vyzrát na smutnou náladu, nespavost, úzkost, vyčeparnost?

Potýkáte se s nadměrným smutkem, ztrátou zájmů, únavou, vyčerpáním, sníženou sebedůvěrou, poruchami spánku? Zkuste některou z následujících bylin. Není nad dary přírody.

sisak bajkalsky
Zdroj foto: upload.wikimedia.org                        Šišák bajkalský

Šišák bajkalský

Bylina se vyznačuje fialovými květy, které rostou do tvaru hroznu. V tradiční medicíně je považována za jednu z nejvýznamnějších bylin vůbec. Rostlina se používá především ke zlepšení kvality spánku, při neurotických poruchách, depresích, dlouhodobém psychickém vyčerpání. Pro navození spánku je vhodné bylinu užívat okolo 18. hodiny. Šišák pomůže i se snížením krevního tlaku, jakožto při problémech krvácením z nosu nebo alergiemi. O rostlině se mluví jako o přírodním léku budoucnosti.

Fresh Mint Isolated on White
Zdroj foto: envato                                    Meduňka lékařská

Meduňka lékařská

Meduňkový čaj je ideální volbou při problémech se spánkem. Bylina se vyznačuje tišícím a uklidňujícím účinkem, který má na lidskou mysl. Je osvědčenou pomocí proti neurózám a chmurám, strachu, úzkosti, paniky. Může pozitivně přispět i pro lepší soustředění, paměť, jakožto ke zdravému trávení, podpoře imunitního systému. Pomůže při bolesti hlavy. Meduňku je možné podávat i menším dětem, kterým pomůže při nadýmání a bolestech břicha.

hermanek
Zdroj foto: envato                                  Heřmánek pravý

Heřmánek pravý a měsíček lékařský

Tato dvojka je osvědčenou pomocí, na kterou se můžete spolehnout. Heřmánek patří mezi nejvíce používanou bylinu v lidovém léčitelství již od nepaměti. Má blahodárný účinek a pestré využití. Pomůže zklidnit mysl, mírní napětí, nervozitu, navodit klidný a kvalitní spánek. Kromě toho lze bylinu použít i při zažívacích problémech, nadýmání, bolestech hlavy, zubů. Je skvělou pomocí i při kožních problémech.

Stejně tak měsíček je bylinou používanou při problémech s duševním zdravím. Působí coby mírné sedativum a umí zklidnit centrální nervovou soustavu. Podle bylinkářek je prý skvělou hojivou bylinou zejména pro ženy.

Čaj proti stresu

Potřebujete 5 lístků šalvěje, 5 květů slézu, 10 lístků máty a kousek kořene kopřivy. Z uvedených ingrediencí připravíte čaj, který se pije 2x denně. Po 3 měsících se budete cítit jako znovuzrození a veškeré chmury budou pryč.

Kapky na uklidnění

Připravíte si je z 8 g kořene anděliky, 1 g kořene kozlíku a 30 g lihu. Vše promícháte a necháte 36 hodin odstát. Výtažek přecedíte a užíváte 10 kapek 2x denně.

Zdroj: nadeje-byliny.eu, tinktura.eu
bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here