Byliny na posílení dětské imunity a zamezení kožních problémů

materidouska
Foto: Jerzy Opioła / CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)

Dětský organismus je mnohem náchylnější a stejně tak pokožka je citlivější. Jak posílit imunitní systém dítěte? Oslabená imunita může vést nejen k častějšímu onemocnění, ale také ke kožním problémům. V tomto směru se lze spolehnout na dary přírody. Které byliny a jak pomůžou?

Bylinky lze u dětí použít k celé řadě účelů, jen je třeba vědět, kterou bylinu a na co. Pouze při správném použití má vše smysl. V opačném případě by také mohla některá z bylin dítěti ublížit. V tomto směru je třeba být opatrní. Určitě je vhodné využít sílu bylin než sáhnout po chemii.

mesicek
Zdroj foto: Berdan, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Na pokožku je vhodný měsíček

Měsíček lékařský je skvělým pomocníkem, který pomůže s kožními problémy, ať už jde o ekzém, zarudlou nebo zanícenou pokožku. Pomůže rovněž s dětskou vysušenou a svědící pokožkou. Je vhodný i při pokousání hmyzem. Ideální bylina na dětskou pokožku, která je jemná a citlivá. Vhodné je použít měsíčkovou mast a nanést přímo na místo. Eventuálně je možné nachystat měsíčkovou koupel a dítě v ní nechat alespoň 10 minut, aby se látky mohly dostatečně dostat do pokožky a začít působit.

trapatka nachova
Zdroj foto: envato

 

Echinacea coby účinná prevence

Bylina, která je doslova darem. Může fungovat jako prevence, neboť posiluje imunitní systém a stejně tak pomůže při nachlazení, chřipce, a dokonce i ušních infekcích. Dokáže dětskému tělu pomoci v boji s viry a bakteriemi, čímž zároveň zkrátí i dobu onemocnění. Pro děti je nejúčinnější aplikace po kapkách ve formě roztoku, a to na lžičku nebo případně přidáním do jídla či nápoje.

bez cerny
Zdroj foto:Jonathan Billinger / Elder flowers, Sambucus nigra

Síla černého bezu

Nejen květy, ale i jeho další části jsou skvělým pomocníkem, když dítě ze školky či školy přijde s příznaky nachlazení, kašle a virové infekce. Bylina pomůže dítěti onemocnění lépe zvládnout, stejně tak zkrátit jeho dobu trvání. Vhodný je nejen bezinkový sirup, ale z bezových květů můžete připravit dítěti koupel či lahodný čaj.

Kozinec blanitý

Kozinec efektivně podporuje imunitní systém

Kozinec blanitý je bylina, která efektivně podporuje imunitní systém nejen dospělých, ale i dětí. Z léčivky můžete připravit čaj, případně přidat do pokrmů, polévek, zamíchat do rýže. Zásadní však je, že je třeba kořen vždy tepelně zpracovat, aby uvolnil účinné látky.

materidouska
Zdroj foto: Alpsdake, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Mateřídouška je královnou bylin pro děti

Mateřídouška je považována za královnu dětských bylin. Posiluje imunitu i psychiku. Působí dobře na trávení. Ideální je ve formě čaje. Můžete z ní ovšem připravit i koupel.

Zdroj: naturway.cz, bylinky.shop.cz

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here