Bylinky, které rostou v létě a na podzim na louce

kostival
Zdroj foto: de:User:Jutta234 / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)        Kostival

Bylinky rostoucí v létě a na podzim: Mnoho bylinek se sbírá přes léto/podzim a jejich výhodou je, že si je můžete nasušit do zásoby na zimu. Pak už jen sáhnete po správném sáčku a připravíte si čaj, nálev nebo odvar podle potřeby.

divizna
Zdroj foto: pixabay                       Divizna

Divizna velkokvětá

Diviznu si samozřejmě můžete pěstovat i na zahrádce. Ale jinak ji najdete na pastvinách a mýtinách, a protože se sbírá květ, sbírá se samozřejmě v době květu postupně, jak květy rozkvétají – v červenci až září. Diviznu je třeba sušit pomalu, aby květy neztrácely na kvalitě.

dobromysl
Zdroj foto: Ivar Leidus / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) Dobromysl

Dobromysl obecná

Dobromysl má ráda suché vápenité louky, lesostepi a paseky. Kvete v červenci až srpnu a sbírá se nepřekvetlá nať. Sbíráme za slunného počasí a sušíme raději ve stínu a pomaleji. Nejlepší je sušení v obrácených zavěšených kyticích.

jitrocel
Zdroj foto: StaraBlazkova / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)         Jitrocel

Jitrocel kopinatý

Jitrocel najdeme na sušších loukách, pastvinách, mezích i polích. Sbírají se listy, a to nejlépe před tvořením stvolů, tedy od května do srpna. Jitrocel můžeme sušit, ale také z něj vyrábět za studena sirup proti kašli.

kokoska
Zdroj foto: Carl Axel Magnus Lindman / Public domain Kokoška

Kokoška pastuší tobolka

Tato bylinka roste na půdách bohatých na dusík, zejména na pastvinách, pustých místech, u cest i na zdích. Sbírá se nepřekvetlá nať. Výhodou této bylinky je, že není choulostivá a nezapaří se.

kontryhel
Zdroj foto: Aconcagua / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)  Kontryhel

Kontryhel obecný

Bylinka miluje vlhčí louky, pastviny, prameniště. Sbírá se kvetoucí nať nebo přízemní listy. Suší se dobře a po usušení se snadno drolí.

kostival bylinka
Zdroj foto: Frank Vincentz / CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)                      Kostival

Kostival lékařský

Další bylinkou, která miluje spíše vlhčí stanoviště, je kostival lékařský. Kvete v létě, ale pozor: sbírají se kořeny, a to buď na jaře, nebo na podzim, protože tehdy je v nich největší síla.

plicnik
Zdroj foto: pixabay                                  Plicník

Plicník lékařský

Rovněž miluje vlhčí louky a další stanoviště. Sbírají se listy a výjimečně i kvetoucí nať, to vše od května do července. Usušená bylinka je drolivá.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here