Každý typ vlasů potřebuje jinou péči. Jaké vlasy máte vy?

vlasy
Zdroj foto: envato

Kdo by nechtěl krásné vlasy? Vlasy jsou důkazem vašeho zdraví, jsou také korunou krásy na vaší hlavě. Ale je třeba o ně náležitě pečovat. A každé vlasy mají jiné potřeby.

Základem je zjistit typ vlasů

Pokud si nejste jisti, požádejte o pomoc odborníka – kadeřníka nebo kadeřnici. Ti si určitě s vašimi vlasy poradí a doporučí vám ty správné produkty a péči.

Obecně o péči vlasů

I když zjistíte svůj typ vlasů, všechny vlasy potřebují:

  • kvalitní produkty bez umělých látek (sulfáty, silikony),
  • péči – jemnou, šetrnou,
  • masáž pokožky, protože tam se skrývají kořínky, od kterých to všechno začíná,
  • kartáčování vlasů ráno i večer před spaním,
  • kartáčování vlasů od konečků ke kořínkům, zvláště mokré vlasy jsou náchylné na poškození,
  • vnitřní výživu – jezte hodně vitamínu C, kyselinu listovou, železo (ovoce, zeleninu, semínka).

Suché vlasy

Pokud vám kadeřník řekl, že vaše vlasy jsou suché, pak zařaďte do jídelníčku ryby a naopak vyřaďte kávu a alkohol a zkuste přestat kouřit. To vše škodí vlasům, protože to znemožňuje vstřebávání vitamínů. Každý týden si dopřejte masku pro suché vlasy. Omývejte vlasy šamponem pro suché vlasy a používejte odpovídající kondicionér. Poslední umytí vlasů by mělo být studenou vodou. Suché vlasy nefénujte, fén ještě více vysušuje.

Bylinky pro suché vlasy: kopřiva, levandule, šalvěj. Jednou týdně přelijte vlasy po umytí odvarem z jedné z těchto bylinek a již neoplachujte. Nechte působit až do uschnutí vlasů. Za 2 až 3 měsíce budou vaše vlasy mnohem lesklejší a zdravější.

vlasy bylinky
Zdroj foto: envato

Mastné vlasy

Pokud máte naopak vlasy mastné, pak vyřaďte z jídelníčku mastná jídla, odbourejte stres a vydejte se každý den na chvíli do přírody. Pokud bydlíte ve městě, pak aspoň o víkendu vyrazte do přírody. Myjte si vlasy častěji, ale vždy jen tehdy, kdy už je to skutečně potřeba.

Bylinky pro mastné vlasy: máta, tymián, meduňka. Jednou až dvakrát týdně zakončete mytí vlasů oplachem z odvaru z těchto bylinek a nechte volně uschnout.

Lupy

Pokud vaše vlasy hyzdí lupy, pak byste měli zařadit do jídelníčku ovoce a zeleninu, masírovat si pokožku hlavy při každém mytí, používat jako poslední na opláchnutí studenou vodu.

Bylinky proti lupům jsou: kořen lopuchu, list kostivalu, heřmánek. Oplachy na vlasy používejte podle potřeby.

Vypadávání vlasů

Vypadávají vám vlasy a mají tendenci k řídnutí? To se stává po porodu, v klimakteriu, při velkém stresu apod. Pomůže správná životospráva (ovoce, zelenina), ale i oplachy z bylinek: kopřiva, rozmarýn, bazalka. Na vypadávání vlasů a řidší vlasy existují i speciální kofeinové šampony, které byste ale měli používat s rozumem a spíše je střídat s jinými přípravky.

Zdroje: www.mojezdravi.cz, www.ceska-biokosmetika.cz, Staňková-Kröhnová, Magdalena: Bylinky pro děti a maminky, Grada, Praha 2009

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here