Bylinky pomáhají při revmatických bolestech

  Revmatická onemocnění jsou onemocnění, která postihují pohybový aparát, nejčastěji to jsou klouby a páteř, ale mohou to být i vazy a svaly. Známe několik typů revmatických onemocnění, např. osteoartrózu, dnu, revmatoidní artritidu… Všechny však spojují úporné bolesti, které pacienta sužují. Ačkoliv ke zhoršování revmatických onemocnění dochází především se zvyšujícím se věkem pacienta, někdy mohou být postiženi i pacienti mladší. Ve všech případech by se nemělo zapomínat na přírodní prostředky, které mohou revmatickým bolestem značně ulevit.

Úprava jídelníčku

Revmatické bolesti prokazatelně zhoršují potraviny, které dráždí ledviny. Jsou to především lilkovité rostliny, jako brambory, rajčata, papriky a samozřejmě lilek. Snažíme se tyto rostliny úplně vynechat. A dále se snažíme omezit solení a slaná jídla (uzeniny, masa apod.)

Polštářek z pohankových slupek

Můžeme si koupit nebo vyrobit léčebný polštářek naplněný pohankovými slupkami, který pak přikládáme na bolestivé místo (klouby, vazy). Pohankové slupky koupíme nejlépe v biokvalitě v kamenném obchodě s biopotravinami nebo v e-shopu s biopotravinami. Máme na výběr z několika různých balení o různých hmotnostech (od 100 g až po několik kg), zde záleží na tom, jak velký polštářek nebo kolik polštářků potřebujeme. Polštářek ušijeme nejlépe z bavlny. Tyto polštářky se dají použít i jako podpůrný prostředek pro dobré spaní.

Koupele z přesličky nebo ovsa

Proti revmatickým bolestem můžeme použít koupele, a to buď z přesličky: do 1 litru vody dáme 6 lžic sušené sekané natě přesličky a mírně vaříme cca 30 minut. Scedíme a použijeme k obkladům nebo koupeli postižených míst až 3x denně. Nebo můžeme zkusit koupel z ovsa, resp. z ovesné slámy: 4 hrsti posekané ovesné slámy přelijeme litrem vroucí vody a louhujeme 10 minut, poté použijeme k obkladům nebo do koupele.

Šťáva z čerstvých kopřiv

Na jaře si můžeme připravit očistnou kůru z kopřivy, která současně působí protirevmaticky. Košík čerstvých listů kopřivy opereme čistou vodou a rozmixujeme. Takto připravenou šťávu můžeme kombinovat s minerálkou nebo s jinými zeleninovými či ovocnými šťávami.

Několik babských rad na závěr

Dříve se k léčení revmatu (revmatická onemocnění) používaly také obklady ze zelí, nebo se doporučovalo nosit v kapse kaštany, či na postižené místo přiložit měděnou minci, která měla údajně bolest vytáhnout. Tady záleží jen na vás, zda tyto metody také vyzkoušíte.   bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here