Další tipy, jak léčit kašel, tentokrát ten průduškový

Pokud máte malé dítě, které několikrát za zimu trpí záchvaty průduškového kašle, jistě pořád přemýšlíte o tom, jak mu ulevit. Léky a antibiotika od lékaře nezabírají, nebo jen na chvíli, a vaše ratolest je zase nemocná. Už jste také vyzkoušeli úplně všechno? Tak tady je ještě pár dalších rad:

Tymiánový sirup

Jedním z prostředků proti průduškovému kašli, na který nedám dopustit, je tymiánový sirup. Tymián – jak známo – je bylinkou na kašel, ale do malých dětí těžko dostaneme tymiánový čaj/odvar. Zkuste však toto: 200 g cukru svařte v 250 ml vody, trvá to asi 20 minut. Poté vložte do roztoku svazek tymiánu; můžete použít čerstvý ze zahrádky, nebo sušený, nebo i koupený v sáčku. Nechte louhovat, dokud roztok nevychladne. Poté sceďte, uchovávejte ve skleněné lahvičce nejlépe v lednici a dávejte dětem po lžičkách i 5x denně. Dětem tento sirup chutná a kašel je do 3 dnů pryč.

Bramborový zábal

Uvařte 4–6 brambor, rozmačkejte je, dejte je na bavlněnou utěrku nebo plínku a přiložte na hrudníček dítěte. Můžete ještě obalit ručníkem, nebo zafixovat tílkem. Pozor: brambory již nesmí být horké! Látky obsažené v bramborách dokážou účinně vytáhnout zánět z průdušek.

Tvarohový zábal

500 g měkkého tvarohu dejte stejně jako brambory na bavlněnou utěrku nebo plínku a přiložte na hrudník dítěte. Zafixujte, ať zábal pěkně drží. Oba zábaly je nejlépe aplikovat na noc, kdy dítě spí, nebo alespoň tehdy, když je v klidu – např. při sledování pohádky, aby měl zábal šanci zabrat.

Eukalyptová aromaterapie

Eukalyptus dětem obvykle nevadí a voní jim. Průduškový kašel můžeme efektivně léčit aromaterapií, a to hned dvojím způsobem: buď nakapat pár kapek do aromalampy a nejlépe přes noc ji pustit v dětském pokojíčku, nebo jim připravit koupel s pár kapkami eukalyptového éterického oleje.

Tak ať je vaše děťátko zdravé jako rybička!

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here