Přírodní prostředky vám odstraní potíže spojené s menopauzou

Nestyďte se za potíže, které jsou spojené s menopauzou, a řešte je ihned pomocí bylinek. Uvidíte, že podle našich rad se budete cítit mnohem lépe a nebudete potřebovat ani další léky či potravinové doplňky.

Doplnění hořčíku a vitamínu E

V období menopauzy více než kdy jindy potřebujete doplnit hořčík a vitamín E, které dokáží obnovit hormonální rovnováhu v ženském těle. Nejlepším zdrojem obou těchto prvků jsou luštěniny a ořechy. Luštěniny konzumujte nejlépe s bylinkami, které usnadňují jejich stravitelnost, např. se saturejkou. Ořechy si můžete dopřávat lískové, vlašské, burské, pistácie a další. Nebojte, po přírodních olejích obsažených v ořechách se netloustne ani nezvyšují „špatný“ cholesterol. A vlašské ořechy navíc podporují činnost mozku, takže vám prospívají hned dvakrát.

Mateří kašička

O léčebných účincích tohoto zázračného včelího produktu jsme psali již mnohokrát. A stále to nestačí. Mateří kašička totiž opravdu účinně pomáhá při odstranění potíží kolem menopauzy. Kupte ji v lékárně a užívejte na lačno cca 0,5 g po dobu 8 týdnů – nejlépe vždy po menstruaci nebo mezi menstruacemi. Poté cyklus na několik týdnů přerušte, a pokud se obtíže objeví znovu, můžete jej zase zopakovat.

Třezalka tečkovaná

Čaj ze třezalky obecně pomáhá zklidnit organismus. Jeho účinky zvýšíte, použijete-li 1 díl třezalky + 1 díl meduňky + 1 díl řebříčku, vše zalijete 250 ml vroucí vody, necháte 10 minut vyluhovat, scedíte a pijete 1 šálek 2x denně, dokud obtíže nevymizí. Pozor jen na přecitlivělost na slunce.

Šalvěj

Čaj ze šalvěje pomáhá zejména zmírnit pocení a návaly horka. Připravíte jej tak, že 2 lžičky sušené šalvěje zalijete 250 ml vroucí vody, necháte 10 minut louhovat, scedíte a pijete po jednom šálku ráno a večer.

Mučenka nachová

Poslední bylinkou vhodnou pro užívání při menopauze je mučenka nachová. Pomáhá především posílit nervy (podobně jako třezalka). Čaj připravíte tak, že lžičku sušené mučenky přelijete 200 ml vroucí vody, necháte 10 minut louhovat, scedíte a pijete i několikrát denně, nejlépe před jídlem a večer před spaním. Užívejte si každé období svého života, protože vám přináší něco nového! bylinkopedie koupit bylinky a produkty      

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here