Byliny, které jsou skvělé pro mozek i lepší náladu

Hispanic woman working inside greenhouse garden with aromatic herbs plants Nursery and spring concept Focus on head
Zdroj foto: envato

Bylinky na mozek: Víte, jak detoxikovat mozek? Stačí zvolit správné byliny, které mají pozitivní vliv na mozek a jeho funkce. Není nad dary přírody, které podpoří vaši dobrou náladu a pomohou, aby váš mozek byl v dobré kondici.

Šalvěj je bylina pro mozek

Nejedná se jen o bylinu vhodnou při nachlazení a kašli. Má pozitivní vliv na kognitivní schopnosti, tj. pomůže zlepšit funkci mozku, koncentraci i paměť. Je vhodná rovněž pro osoby trpící Alzheimerem.

Potravou pro mozek jsou ginkgo a gotu kola

Ginkgo biloba je přírodním prostředkem podporující činnost mozku. Podpora a stimulace krevního oběhu v mozku přímo souvisí s jeho činností. Z toho důvodu je ginkgo neboli jinan dvoulaločný osvědčenou pomocí a podpůrným preparátem mající velmi pozitivní vliv na lidský mozek.

Další rostlinou mající příznivý vliv na mozek je guta kola. Guta kola je rostlina s názvem pupečník asijský a dokáže vyživit lidský mozek tak, aby pracoval jak dobře namazaný stroj. Má tak pozitivní efekt na lepší koncentraci, schopnost učit se a posílení paměti. K tomu rostlina zlepšuje náladu, regeneruje nervovou soustavu a pomůže i při pocitech úzkosti. Pupečník se doporučuje starším lidem a pacientům, kteří prodělali mrtvici, kdy je třeba obnovit paměť. A to není vše. Pokud chcete zpomalit stárnutí těla i mozku, pak je tato bylina nejlepší volbou. Ideální je užívání ve formě čaje.

Healing properties of seeds and leaves of ginkgo biloba in herbal medicine.
Zdroj foto: envato                    ginkgo biloba

Lípa srdčitá pro dobrou náladu

Lipový čaj je znám při léčbě nachlazení. Taktéž má vliv na lepší spánek. Ale možná netušíte, že především tinktura z lipového květu působí na dobrou náladu a navozuje celkově pocit harmonie, vyrovnanosti.

Rozchodnice růžová osvěží paměť a zlepší náladu

Bylina, která stojí za pozornost a místo u vás doma. Přispívá nejen k osvěžení paměti, zlepšení koncentrace, ale rovněž pozitivně působí na zlepšení nálady, zbavuje úzkosti a celkově příznivě posiluje organismus. Svými účinky je přirovnávána k ženšenu.

Zdroj: novinky.cz, ireceptar.cz
bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here