Jak si přírodní cestou ulevit při kandidóze

kandidoza bylinky

Projevy kandidózy jsou poměrně nepříjemné, ať už je to pálení, řezání, bolesti svalů, svědění, vyrážky, výtoky a orální infekce, můžeme si s tím poradit přírodní cestou a zbavit se otravných příznaků. Jaké jsou bylinky na nemoc zvanou kandidóza?

Ingredience, které jsou součástí přírodních prostředků proti kandidóze, jsou levné a všem dostupné. Velmi pravděpodobně je máte doma nebo k dostání v nejbližším obchodě či zdravé výživě.

Co budeme potřebovat

Jogurt

Jogurty obsahují přátelské bakterie, posilují imunitní systém, zvyšují obranyschopnost, zlepšují trávení a působí preventivně před napadením trávicího traktu „špatnými“ bakteriemi. Jogurt by měl být bílý, bez přísad a přidaných cukrů. Nanáší se na postiženou oblast, dokonce i na vaginální kandidózy. Ulevuje a tiší.

Česnek

Mimo jiné má antimikrobiální a antibiotické účinky. Působí proti plísním. Lokální aplikace česneku velmi účinně bojuje proti kvasinkám. Velmi dobře působí při mykóze nohou.

kandidoza

Med

Kvalitní med je silný antioxidant, má antibakteriální, antivirové vlastnosti. Kromě kvasinkové infekce, léčí i rány.

Jablečný oce

Používáme ocet v biokvalitě a nefiltrovaný. Do sklenky vlažné vody každé ráno dejte lžíci jablečného octa. Potom si vypláchněte ústa, aby se nepoškozovala sklovina zubů. Čistí střeva.

Tea tree ole

Je silné antimykotikum. Odstraňuje hnis, zarudnutí. Stačí nakapat například na tampon pár kapek a zavést do pochvy. Nebo nakapat na vatovou tyčinku a aplikovat na postiženou část.

Oregánový esenciální olej

Oregánový olej je přírodní antimykotikum, antivirotikum, antiparazitikum a antibiotikum. Je velmi účinný na plísňové infekce. Oregánový olej je poměrně silný, může vyvolat pálení, proto je dobré ho ještě zředit základním olejem. V těhotenství raději nepoužívat. Aplikujeme na postižená místa.

• 200 ml panenského olivového oleje
• 100 g čerstvého oregana

Směs smícháme a zahřejeme na 400 C. Teplý se snažíme udržovat po dobu jednoho týdne, denně několikrát protřepeme. Po uplynutí doby scedíme a dobře promačkáme.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

1 komentář

  1. Sama mám zkušenost s česnekem, jablečným octem, tea tree olem a dále také s dubovou kůrou, heřmánkem, hřebíčkem a šalvějí. Česnek je dobré zavádět na noc – stroužek je dobré protáhnout nití, aby se dobře vynadaval. Z jablečného octu a také z dubové kůry, heřmnku, hřebíčku a šalvějí se dělá sedavá koupel (cca 10 minut denně). Důležité je udržovat rozkrok v suchu a pokud je to možné, tak co nejvíce větrat. Kvasinky nesnaší světlo a vzduch. S medem zkušenost nemám, ale bála bych se cukru… Kvasinky z cukru žijí a miljí ho. Proto pozor i na různé druhy ovoce. Měla jsem kvasinky chronicky a nakonec mi pomohla léčba Wobenzymem v kombinaci s výše uvedenou přírodní léčbou. Dobré je také po léčbě pomoci zpět k rozházenému poševnímu pH.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here