5 nejlepších bylinek na horečku

  Nejprve je potřeba říci, že horečka jako taková není nemoc, ale spíše očistný proces našeho těla, který napomáhá s bojem proti jiné nemoci, která se zrovna v našem těle usídlila. Proto se obecně doporučuje zvýšenou teplotu do 38 °C nesnižovat vůbec, nad 38 °C u dětí můžeme snižovat pomocí čajů, homeopatik, studených zábalů či vlažných koupelí. Nejlepší bylinky na čaje a na zábaly jsou následující:

Bez černý

Bez černý, jak jsme si už několikrát řekli, je zázračná bylinky v podstatě na všechno. Na velkou horečku zaručeně pomáhá zábal na nožičky, kdy ponožky ponoříme do roztoku vody a octa, do kterého jsme v létě naložili květy bezu (sklenici např. od marmelády naplníme po okraj květy bezu a zalijeme octem, uchováváme v chladničce a můžeme používat po celý rok; další rok si vyrobíme zase novou). Pokud nestačí zábal na nožičky, můžeme dát takto namočené ponožky i na ručičky. Ze sušených květů bezu ovšem můžeme připravit i čaj, který kromě kašle a rýmy snižuje také horečku.

Heřmánek

Další ze všeobecně dostupných a mnoho neduhů léčících rostlin je heřmánek. Proti horečce používáme čaj, kdy sušené květy heřmánku zalijeme vroucí vodou, necháme 15 minut přikryté louhovat a po přecezení pijeme až 3x denně.

Sedmikráska

Tato nenápadná kytička má mnoho léčivých účinků a jedním z nich je i snižování horečky. Použijeme čaj, sedmikrásku můžeme používat jak čerstvou (roste prakticky po celý rok), tak sušenou. Zalijeme vroucí vodou a necháme 15 minut louhovat. Po přecezení pijeme maximálně 3x denně, dokud horečka neustoupí.

Maliník

Ačkoliv většina z nás má maliník spojený především s koncem těhotenství, kdy má napomáhat lehčímu porodu a lepšímu průchodu miminka porodními cestami, tak listy i plody maliníku dokáží také účinně snižovat horečku. Použijeme čaj z listů, plody můžeme konzumovat čerstvé celé nebo ve formě šťávy.

Černý rybíz

Poslední rostlinou, která dokáže účinně snižovat horečku, je černý rybíz, resp. jeho plody. Nejlépe nám poslouží šťáva z čerstvých plodů a kromě toho nám černý rybíz dodá mnoho vitamínů potřebných pro tělo oslabené nemocí (zejména vitamín C, vitamín P a flavonoidy).   bylinkopedie nákup produktů

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here