Jaké bylinky jsou efektivní pomocí na dnu

caj

Nemoc, která způsobuje nadměrné množství kyseliny močové v krvi. Následně kyselina močová krystalizuje v kloubech. Koho tato nemoc postihuje? Jaké jsou příznaky? Které bylinky a v jaké formě užívání jsou efektivní pomocí na dnu?

Dna je metabolickým onemocněním, které postihuje klouby zánětem. Nemoc, která je známá také pod názvem pakostnice, podagra. V historii se dna nazývala nemocí králů, protože často následovala z přebytku alkoholu a jídla. A i dnes je dna známá pro řadu pod tímto lidovým názvem. Onemocnění bývá často spojeno s nadměrným příjmem alkoholu a masa.

Přestože nemoc se může objevit kdykoliv, tak nejčastěji postihuje ženy před menopauzou a zejména muže po čtyřicátém roku věku.

Faktory, které se podílí na vzniku nemoci

Kromě již výše nadměrné konzumace masa, alkoholu, tak negativní vliv má absence některých vitamínů, nedostatek příjmu tekutin, nezdravý životní styl, obezita či nadváha a stejně tak dlouhodobé užívání některých léků, zejména diuretik.

Léčba

Podstata spočívá ve velmi přísném a striktním dietním režimu, ve zdravé životosprávě a v pravidelném pohybu. Nemoc, která dokáže potrápit. I zde pomohou a svou význačnou úlohu splní bylinky.

kopriva

Které bylinky a jak pomohou?

Osvědčené a účinné jsou bylinky, jako andělika lékařská, která zlepšuje metabolismus a zevně ji lze použít právě na bolavé klouby a otoky, které sužují lidé trpící tímto onemocněním. Pozitivní vliv má i harpagofyt ležatý, který působí protizánětlivě i anesteticky a především příznivě pomáhá se zpracováváním bílkovin. Právě jejich přeměna je při dně narušena.

Prha arnika vyniká svým močopudným účinkem, mírně snižuje i úroveň purinů a pomáhá organismu nabýt rovnováhu, rovněž i zmírňuje bolesti kloubů. Na bolest kloubů při dně lze použít šťávu či mast topolových poupat. Pozitivní účinek mají poupata a lístečky jasanu, kromě zlepšení krevního oběhu, mají taktéž příznivý vliv na různé potíže s klouby.

U dny se doporučuje v rámci lidové medicíny přeslička rolní, která působí močopudně i detoxikačně a především u tohoto onemocnění působí při silnějších záchvatech. Jedná se o jednu z nejvíce oblíbených bylin při rozličných revmatických potížích. Z přírodní říše pomůže také estragon, bobkový list, jalovec, kurkuma, libeček.

Kouzlo kopřivy a dalších bylinných čajů

Kopřiva prokáže znamenitou službu a především pomoc při onemocnění. Je ideální v čerstvé i sušené variantě. Působí proti otokům a pomáhá k celkové očistě lidského organismu. Kopřivu lze využít v pokrmech, ale především při dně i coby přípravy bylinného čaje. Čaj z mladé kopřivy je třeba pít alespoň 3x denně. Můžete samozřejmě připravit čaj i ze sušených kopřiv. Tento čaj se pije po dobu 5 týdnů. Lze provádět i čajem tzv. kopřivovou koupel na postižená a bolavá místa.

Stejně tak si můžete připravit čaj z bršlice, z usušených listů rostliny, která se spaří vroucí vodou a nechá se po dobu 10 minut louhovat. Tento čas se pije rovněž 3x denně, avšak po dobu 2 týdnů.

Na jaře a na podzim si nasbírejte a nasušte kořen pampelišky, který stačí očistit, nakrájet a nasušit. Z něj pak lze také připravit léčivý odvar, který pomůže při potížích spojené s nemocí.

Upozornění

Než se rozhodnete a hlavně podniknete léčebný proces v rámci bylinek, jejich užití, tak výběr bylin předem proberte se svým ošetřujícím lékařem, který ví, zda konkrétní bylina se slučuje s užíváním vašich medikamentů.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here