Jak zatočit s alergiemi pomocí přírody?

jaro alergie

Alergie jsou běžným znakem naší doby a trpí jimi zhruba každý čtvrtý člověk. Pomoci s nimi mohou bylinky, které dodají tělu vitaminy, hormony a enzymy, a tím posílí imunitu.

Už po 3 měsících se při správné bylinkové léčbě objevuje zlepšení onemocnění. Alergie se obvykle projevuje v těle jako rýma, astma, otoky, svědění kůže či slzení. A které bylinky nám s těmito příznaky mohou pomoci především?

Odpradávna je používána jako lék na odvodnění, ke zmírnění bolesti kloubů a zklidnění otoků, snižuje horečku.

  • Černý rybíz

Podobné účinky jako kortizon má pupen černého rybízu. Stimuluje vyměšování hormonů nadledvinek, čímž je také vhodným protizánětlivým přípravkem, který – narozdíl od kortikoidů, nemá žádné vedlejší účinky.

Stimulují činnost slinivky a jaterní funkce, čímž detoxikují celé tělo. Také podporují zdraví močové soustavy a kostí. Buk navíc pomáhá udržovat čisté a průchodné cévy.

  • Quercetin

Obsahuje jej například brokolice, květák, cibule šalotka, zelený čaj a citrusové plody. Quercetin stabilizuje uvolňování histaminů a pomáhá zmírňovat alergické příznaky.

Účinně snižuje nejrůznější zánětlivé procesy v těle, zbavuje organismus škodlivých bakterií, parazitů, nejrůznějších mikroorganismů a toxinů, které mohou vyvolat prudký alergický záchvat.

  • Kombucha a zelený jíl

Obsahují probiotika, která velmi dobře podporují imunitní systém. Navíc pomáhají očištění střev a tělo tak zbavují nežádoucích bakterií.

  • Řeřicha

Je skvělým zdrojem esenciálních vitamínů, minerálů, antioxidantů a enzymů, které podporují imunitní systém a pomáhají zbavit tělo alergií.

  • Jablečný ocet

Sklenice vody s čajovou lžičkou jablečného octa je jedním z nejlepších způsobů, jak alergiím předcházet či řešit již probíhající alergický záchvat.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here