Víte, jakou máte pleť? Vyberte si olej přímo pro ni

oleje
Zdroj foto: pixabay

Bylinkové oleje: Pleť může být suchá, mastná, smíšená, ale existuje ještě mnoho dalších typů a podtypů. Aniž byste museli složitě zkoumat, jaká vaše pleť skutečně je, přinášíme vám jednoduchý přehled druhů pleti i prostředků, které se pro ni hodí.

Normální pleť

Pleť se ani příliš nevysušuje, ani nemastí, nemá černé tečky ani akné. V podstatě se pro ni hodí jakékoliv prostředky, omýt ji stačí čistou vodou. Z olejů je nejlepší jojobový, meruňkový, mandlový, levandulový, růžový nebo ylang-ylang.

Suchá pleť

Hodně vysušuje, neleskne se, může mít sklony k zánětům. Rozhodně se vyhněte všemu, co by vaši ji dále vysušovalo – například mýdlo. Velmi vhodné jsou pleťové masky z tučnějších jogurtů, kefíru nebo zakysané smetany, do kterých můžete přidat bylinky (lísková jádra namletá, sezamové semínko, levandule). Pleťové oleje jsou nejvhodnější z máku, meruněk, sezamu nebo brutnáku. Éterické oleje zase z pelargonie, santalu, ylang-ylang a levandule.

olej
Zdroj foto: pixabay

Mastná pleť

Použijte naopak masky z méně tučných jogurtů, přidat do nich můžete meruňky, hroznové víno nebo jadérka. Olej se hodí jojobový, meruňkový, z hroznových jadérek, nebo třezalkový.

Pleť se sklony k akné

Mladistvá nebo i zralejší se sklony k akné potřebuje pravidelně čistit, a to zevnitř i zvenku. Hodně pijte, zejména čistou vodu nebo ovocné šťávy, jezte ovoce a zeleninu (mrkev). Zvenčí o ni pečujte olejem z jojoby, třezalky, měsíčku lékařského, pupalky nebo hroznových jader.

Citlivá pleť

Dokáže svého majitele potrápit, protože má sklony k červenání, tvorbě pupínků, ale často i alergickým reakcím na některé přípravky. Proto vždy jakýkoliv nový prostředek vyzkoušejte nejprve na jednom místě, než jej začnete používat, abyste neměli nakonec na obličej nevzhledné „mapy“. Nejjemnějšími oleji na citlivou pleť by měly být: pupalkový, meruňkový, mandlový, brutnákový, konopný a lněný. Éterické oleje používejte jen v malých množstvích přidané do základového oleje a zkuste například růžový, jasmínový nebo levandulový.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here