Rozmarýnovo-tymiánová voda na vlasy

devce
Zdroj foto: envato

Bylinková voda na vlasy: Spojením těchto dvou bylinek dostanete vlasovou vodu, která odstraní všechny vaše obtíže s vlasy. A přitom vám opravdu stačí rozmarýn a tymián z vlastní zahrádky.

Jak pomáhá vlasům rozmarýn

Rozmarýn je skvělým přírodním prostředkem proti vypadávání vlasů. Má také schopnost stimulovat růst vlasů z vlasových kořínků, posiluje strukturu vlasů, dodává jim vitalitu a navíc dokáže odstranit či eliminovat lupy.

bylinka
Zdroj foto: pixabay

Jak pomáhá vlasům a pokožce tymián

Tymiánzklidňující a antibakteriální účinky, a to zejména na pleť mastnou a problematickou. To můžeme aplikovat i na vlasy – tymián nás zbaví především mastných vlasů. Tymián také pokožku dezinfikuje, chrání podrážděnou pokožku a vyrovnává pH pokožky.

rozmaryn
Zdroj foto: pixabay

Jak si rozmarýnovo-tymiánovou vodu připravit

Natrháme nebo nastříháme si větvičky rozmarýnu a tymiánu, nejlépe na vlastní zahrádce, chemicky neošetřené. Do hrnce dáme vodu a přivedeme ji k varu. Do vařící vody vložíme větvičky obou bylinek a vaříme asi 5 minut. Poté necháme vychladnout a přecedíme (přes cedníček, sítko, či plátýnko).

Uchovávání

Uchováváme nejlépe v lednici nebo ve spíži. V chladném prostředí nám déle vydrží.

Použití

Po každém umytí vlasů nakapeme pár kapek vody do vlasů a masírujeme pokožku hlavy po dobu několika minut. Nemusíme oplachovat, voda se sama vstřebá a účinkuje o to déle.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here