Tahle čínská bylinka může být zdravější cestou pro léčbu revmatoidní artritidy!

bylinka na revma

Clevelandská nemocnice ve státě Ohio patří mezi nejvěhlasnější a nejlepší nemocnice nejen USA ale celého světa.

Nemocnice otevřela centrum tradiční čínské bylinné medicíny. Čin v Evropě zcela nevídaný, vezmeme-li v potaz předsudky mnohých zdejších lékařů vůči jakékoli medicínské alternativě.

Nicméně rozhodně to byl krok tím správným směrem…

Nový lék na revma z přírody

Kromě odborných medicínských pracovišť má Clevelandská nemocnice také svůj vlastní výzkumný ústav.

Nová studie tohoto ústavu se zabývala, zda rostlina Tripterygium wilfordii, která se pro své protizánětlivé a imunosupresivní účinky hojně využívá v tradiční čínské medicíně, může být v léčbě revmatoidní artritidy účinnější než léčba tradičními antirevmatiky, kterou schválila americká vláda.

Co je to za rostlinu?

Rostlina Tripterygium wilfordii, mandarínsky Lei Gong Teng, anglicky thunder god vine (volně bychom mohli přeložit možná jako „víno boha hromu“), patří do čeledi jesencovitých. Přirozeně se vyskytuje v Asii, především v Číně, Koreji a Japonsku.

Co je revmatoidní artritida?

Revmatoidní artritida (dále jen RA) je autoimunitní onemocnění, při kterém imunitní systém útočí na klouby a způsobuje zánět, který poškozuje především klouby ale také srdce, játra, ledviny a cévy. Jedná se o chronickou velmi bolestivou a vysilující nemoc.

Clevelandská studie

Výsledky studie byly ohromující. Z celkem 207 testovaných pacientů 55 % z těch, kteří použili extrakt z rostliny, potvrdili minimálně 50% zlepšení oteklých kloubů a snížení bolestí spojených s RA. Pro srovnání – jen 46,5 % pacientů, kteří užívali antirevmatika (metotrexát) dosahovalo stejného zmírnění příznaků.

Nejlepšího výsledku dosáhla však třetí skupina a to ti, kteří užívali kombinaci Tripterygium wilfordii a metotrexátu. V tomto případě došlo ke snížení příznaků dokonce u 77 % pacientů.

Tato studie tedy potvrzuje to, co je čínským bylinářům známo déle než 400 let. Triptorygium wilfordii je účinný při léčbě autoimunitních onemocnění.

Dr. Jonathan Wright nezastírá, že užívání Triptorygium wilfordii může vyvolávat mírně nežádoucí účinky jako nevolnost, špatné trávení nebo průjem. Pacientům proto doporučuje se před zahájením nového léčebného režimu poradit se svým lékařem.

zdroj: healthimpactnews.com
 
bylinkopedie nákup produktů

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here