Tahle čínská bylinka může být zdravější cestou pro léčbu revmatoidní artritidy!

bylinka na revma

Clevelandská nemocnice ve státě Ohio patří mezi nejvěhlasnější a nejlepší nemocnice nejen USA ale celého světa.

Nemocnice otevřela centrum tradiční čínské bylinné medicíny. Čin v Evropě zcela nevídaný, vezmeme-li v potaz předsudky mnohých zdejších lékařů vůči jakékoli medicínské alternativě.

Nicméně rozhodně to byl krok tím správným směrem…

Nový lék na revma z přírody

Kromě odborných medicínských pracovišť má Clevelandská nemocnice také svůj vlastní výzkumný ústav.

Nová studie tohoto ústavu se zabývala, zda rostlina Tripterygium wilfordii, která se pro své protizánětlivé a imunosupresivní účinky hojně využívá v tradiční čínské medicíně, může být v léčbě revmatoidní artritidy účinnější než léčba tradičními antirevmatiky, kterou schválila americká vláda.

Co je to za rostlinu?

Rostlina Tripterygium wilfordii, mandarínsky Lei Gong Teng, anglicky thunder god vine (volně bychom mohli přeložit možná jako „víno boha hromu“), patří do čeledi jesencovitých. Přirozeně se vyskytuje v Asii, především v Číně, Koreji a Japonsku.

Co je revmatoidní artritida?

Revmatoidní artritida (dále jen RA) je autoimunitní onemocnění, při kterém imunitní systém útočí na klouby a způsobuje zánět, který poškozuje především klouby ale také srdce, játra, ledviny a cévy. Jedná se o chronickou velmi bolestivou a vysilující nemoc.

Clevelandská studie

Výsledky studie byly ohromující. Z celkem 207 testovaných pacientů 55 % z těch, kteří použili extrakt z rostliny, potvrdili minimálně 50% zlepšení oteklých kloubů a snížení bolestí spojených s RA. Pro srovnání – jen 46,5 % pacientů, kteří užívali antirevmatika (metotrexát) dosahovalo stejného zmírnění příznaků.

Nejlepšího výsledku dosáhla však třetí skupina a to ti, kteří užívali kombinaci Tripterygium wilfordii a metotrexátu. V tomto případě došlo ke snížení příznaků dokonce u 77 % pacientů.

Tato studie tedy potvrzuje to, co je čínským bylinářům známo déle než 400 let. Triptorygium wilfordii je účinný při léčbě autoimunitních onemocnění.

Dr. Jonathan Wright nezastírá, že užívání Triptorygium wilfordii může vyvolávat mírně nežádoucí účinky jako nevolnost, špatné trávení nebo průjem. Pacientům proto doporučuje se před zahájením nového léčebného režimu poradit se svým lékařem.

zdroj: healthimpactnews.com
 
bylinkopedie nákup produktů
Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here