5 důvodů, proč byste měli mít plný mrazák borůvek!

Zmražené borůvky jsou zdravější

Borůvky jsou chutné i zdravé. Na první pohled tedy perfektní ovoce.

Můžeme je však ještě vylepšit?

Ano, můžeme!

Objevuje se stále více studií, které mají stejný výsledek:

Borůvky jsou zdravější po zmražení.

Stojí za tím antioxidant antokyan, který mimo jiné dodává borůvkám typickou modrou barvu. Antokyan má protizánětlivé vlastnosti a pozitivní účinek na mozek. Existují již i studie, ve kterých se testují jeho účinky proti rakovině.

Proč ale zrovna zmrazit?

Když se borůvky zmrazí, ať už krátkodobě nebo dlouhodobě, krystalky ledu naruší jejich buněčnou strukturu, a tak více uvolní antokyany, které jsou pak navíc lépe vstřebatelné. Navíc se antokyany zmražením na delší dobu neztrácí.

Přidání mražených borůvek do svého jídelníčku má pak několik pozitivních dopadů na vaše zdraví.

borůvky1. Snížení rizika srdečních chorob

Konzumace mražených borůvek může významně snížit riziko srdečních onemocnění.

Obsažené živiny totiž dokáži regulovat elasticitu tepen v cévní stěně a tím je chránit před poškozením. Následkem je pak i zlepšení průtoku krve a stabilizace krevního tlaku.

2. Snížení rizika Alzheimerovy choroby a jiných forem demence

Antokyan obsažený v borůvce může dokonce zlepšit paměť a ochránit mozkové buňky před poškozením. Mozkové procesy, jako je například vyhledávání informací, jsou plynulejší, což usnadňuje zpětné získávání informací – člověk si tedy rychleji vzpomene!

Borůvky také podporují růst nervových buněk a usnadňují komunikaci v nervovém systému. Snižuje se tak i jejich rychlost stárnutí a odumírání.

3. Zlepšení nervového systému

Jak bylo řečeno výše, borůvky chrání nervové buňky. Obsažené antioxidanty ovšem také udržují mozek čistý od různých toxinů, se kterými se dennodenně může setkat.

Efektivně utváří jakýsi ochranný prvek kolem nervového systému, a tím ho dlouhodobě udržují zdravý a silný.

Brusnice borůvka4. Zlepšení motorických funkcí

Lidem po sedmdesátce trpící sníženou pohyblivostí obecně prospívají zmražené borůvky. Podle testů se jim ulepšují i motorické funkce oproti ostatním ve stejné věkové skupině!

5. Zlepšení zažívání

Antioxidanty obsažené v borůvkách samozřejmě chrání i trávicí trakt před poškozením z vnějších zdrojů. Především lidem s rizikem vzniku rakoviny tlustého střeva pár borůvek navíc v jejich stravě jen a jen prospěje.

Až zas půjdete na borůvky, vzpomeňte si na tento článek a nechte si jich pár zamrazit.

Nejen, že vám vydrží déle, ale ještě je lépe využijete!

zdroj: sdstate.eu, healthy-holistic-living.com
foto: Pekka Nikrus, Tatiana Bulyonkova, Nuuuuuuuuuuul
 
bylinkopedie nákup produktů
Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here