Zimní péče o pleť. Poradíme vám, jak o ni pečovat přírodní cestou

zima plet

Zimní období vyžaduje obzvláště pečlivý přístup k pleti, stačí totiž málo, a pleť prochladne nebo ji dokonce „spálí mráz“. To se Vám ovšem nestane, budete-li se držet našich rad.

Jaký zimní krém zvolit?

O zimní péči o pleť koluje řada mýtů, nejčastějším je, že by se neměly používat hydratační krémy, protože vám mohu na tváři zmrznout. Skutečnost je však trochu jiná. Mráz ve skutečnosti pokožku vysušuje, a to mnohem výrazněji než horké letní počasí. Důležitý je výběr krému – měl by kromě hydratačních složek obsahovat také tuk, protože právě ten vytvoří ochrannou bariéru proti chladu. Lze koupit přípravky speciálně určené pro toto roční období, my vám nabízíme možnost vynikající krém si připravit podomácku a v souladu s přírodou.

Zimní krém s řebříčkem

Ingredience:

– 1,5 lžičky slunečnicového oleje

– 1 lžíce kokosového oleje

– 0,5 lžíce emulgátoru

– 2 lžíce růžové vody

– 10 kapek esenciálního oleje z řebříčku

Ve vodní lázni smíchejte všechny oleje s emulgátorem. Jakmile se směs zahřeje (stane se z ní tekutina), odstavte ji z plotny a počkejte, až zchladne. Za stálého míchání přidejte růžovou vodu. Všechny ingredience se mícháním spojí v krém. Poté přidejte esenciální olej a hotový krém přelijte do kelímku o objemu 50 ml.

Balzám na rty s měsíčkem

Ingredience

– 50 g kakaového másla

– květy měsíčku

– 4 g včelího vosku

– 4 g kokosového oleje

– 4 g mandlového oleje

– 4 kapky esenciálního oleje z hřebíčku

– 6 kapek esenciálního oleje z rozmarýnu

Kakaové máslo rozpusťte a vsypejte květy měsíčku. Čím více, tím lépe. Vše povařte a sceďte. Ve vodní lázni máslo znovu rozpusťte, spolu s oleji a voskem a jakmile se vše rozpustí, sejměte kastrůlek z plotny a přidejte esenciální oleje. Hotový balzám přelijte nejlépe do malého kalíšku se šroubovacím uzávěrem. Lze také koupit tyčinku přímo na výrobu rtěnky či balzámu.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here