Ženšen pravý má mnoho léčivých účinků. Blahodárně působí na imunitní systém

zensen pravy
ženšen pravý, Autor: FloraFarm GmbH / Katharina Lohrie – Fotografie je vlastním dílem, CC BY 3.0, Odkaz

Pokud pro své zdraví hledáte přírodní přípravek, který bude působit jako prevence proti civilizačním chorobám a zároveň vás podpoří duševně, tělesně i energeticky, je pro vás ženšen resp. kořen ženšenu tím pravým řešením.

Léčivé účinky

Nejlepší účinky má korejský kořen ženšenu, v oficiální lékařské literatuře doporučován ke správnému vyvážení imunity. A právě správně fungující imunitní systém je nejlepší prevencí před civilizačními onemocněními, které mimo jiné vznikají v důsledku stresu. Ženšen obsahuje desítky účinných látek, díky kterým jste schopni čelit nachlazení a jiným infekcím, pomáhá s poruchami spánku, únavou, vyčerpáním, poruchami paměti, snižuje psychickou únavu a zlepšuje kognitivní funkce. Též vykazuje stimulační (ale i inhibiční) účinky na nervovou soustavu a zlepšuje přenos nervových signálů.

Čaj z ženšenu

Čaj z ženšenu si doma asi nepřipravíte, proces výroby je velmi náročnou a delikátní záležitostí. Je ale dobré vědět, na co se při jeho koupi zeptat nebo si jinak zjistit.

Bylo vědecky prokázáno, že nejdůležitějším faktorem pro zachování účinků ženšenu pravého při výrobě čaje, je dodržení zásad tradičního korejského postupu. První důležitou věcí je stáří kořene, který je nutno sklízet až po 6 letech zrání. Dále je třeba dodržet správný poměr jednotlivých kořenů. Kořeny se omyjí, uvaří v páře a usuší. Tak se získá červený kořen.

Dalším bodem je extrakce ve vodním roztoku. Vzniklý roztok ženšenu pravého se smíchá s roztokem z jujuby a vzniklý roztok s oběma látkami se zredukuje sušením ve vakuu. Následně se přidá sacharid, například glukóza. Takovýto proces se nazývá granulace.

Vzniklý granulát se vysuší a roztřídí podle velikosti zrn. Během uvedeného postupu se používá pouze voda a žádné chemické přísady. Nakonec se granulát naváží a zabalí.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here