Zdraví orgánů podle tradiční čínské medicíny. Víte, kdy jsou nejvíce ohrožena vaše játra nebo močový měchýř?

cinska medicina

Čínská medicína nahlíží na naše zdraví jako na stav úplné rovnováhy mezi pěti prvky a protipóly jin a jang. Tento blahodárný stav však může narušit už pouhá změna ročního období. Věděli jste, že obtíže jednotlivých tělesných orgánů se nejvíce kumulují v určitém měsíci v roce? A právě tady může TCM působit i preventivně.

Stačí, pokud si náchylnost jednotlivých orgánů pohlídáte a začnete se jim věnovat přesně v době, kdy to nejvíce potřebují. A to samozřejmě i prostřednictvím účinných bylinek.

Nejlépe se léči onemocnění, které ještě nevzniklo

Paradoxem je, že některé orgány na první pohled při obtížích odkazují do docela jiné sféry. Třeba ledviny na sebe upozorní problémy s klouby nebo kostmi, močový měchýř zase nesouladem v psychické stránce. Podívejte se na následující řádky, možná i vy v nich odhalíte nečekaného původce svých obtíží!

Leden – močový měchýř

Nemusíte pociťovat problémy s močením, úplně stačí, pokud se cítíte neklidní, unavení nebo podráždění. Jde o první signál problému, který může při včasné reakci odeznít do ztracena.

Bylinkopedie radí: bylinky na močení.

Únor – ledviny

Nedostatečná činnost ledvin se obvykle odráží v bolestech kloubů nebo potížemi s dolními končetinami a kostmi.

Bylinkopedie radí: bylinky na ledviny.

Březen – žlučník

Charakteristickou bolest v pravém podžebří asi není třeba blíže popisovat. Bolet však i ostatní velké klouby.

Bylinkopedie radí: bylinky na žlučník.

Duben – játra

Vrcholící jaro je na játra nejnáročnější. Je to všeobecné zatěžkávací období, charakterizované únavou či ztrátou energie.

Bylinkopedie radí: bylinky na játra.

Květen – srdce

Nejde tu o romantiku, podle TCM je v květnu srdce nutné posilovat, aby se předešlo budoucím obtížím.

Bylinkopedie radí: bylinky na srdce.

susene bylinky

Červen – tenké střevo

Na chod tohoto orgánu má vliv i dvanácterník a slinivka, a samozřejmě to platí i naopak.

Bylinkopedie radí: bylinky na tenké střevo.

Červenec – krevní oběh

V tomto měsíci je podle tradiční čínské medicíny zatížen celý organismus, chronické problémy mohou gradovat.

Bylinkopedie radí: bylinky na krevní oběh.

Srpen – systém tepelné regulace

Pokud vám bývá často zima nebo teplo, může za to pravděpodobně váš tělesný systém tepelné regulace nebo lymfatický systém.

Bylinkopedie radí: bylinky na systém tepelné regulace.

Září – slezina a slinivka břišní

Nechutenství, problém s váhou nebo únava? Asi jste právě odhalili viníka.

Bylinkopedie radí: bylinky na slezinu a slinivku břišní.

Říjen – žaludek

Problémy žaludku nebo se zažíváním všeobecně, ale také potíže se soustředěním nebo podzimní deprese – za tím vším může stát žaludek.

Bylinkopedie radí: bylinky na žaludek.

Listopad – plíce

Trpíte problémy s dýcháním nebo se jednoduše nedokážete přemluvit k větším sportovním výkonům? Pak je podle TCM na čase posilovat plíce.

Bylinkopedie radí: bylinky na plíce.

Prosinec – tlusté střevo

Opět jsou ve hře problém s trávením. Zpočátku se projevují nenápadně – mírnými bolestmi v dolní části břicha nebo jednoduše pocitem diskomfortu. Později přichází na řadu zácpa nebo naopak průjem. Mnohdy tyto obtíže mylně připisujeme vánočním svátkům, ale nemusí tomu tak být vždy. I proto se vyplatí myslet na prevenci.

Bylinkopedie radí: bylinky na tlusté střevo.

Poznali jste se v naší celoroční diagnostice nebo si jednoduše přejete svým potížím účinně předcházet? Najděte si nejvhodnější bylinky v našem seznamu a dejte vale problémům dřív, než se vůbec dostaví.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here