Žaludeční vředy pomůže zklidnit snížení stresu a bylinky

puskvorec
Zdroj foto: J.F. Gaffard, Autoreille, France, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons

Žaludeční vředy vznikají jako defekt žaludeční a dvanáctníkové sliznice, jsou civilizační chorobou, protože se na nich nemalou měrou podílí stres, nezdravý životní styl, alkohol, kouření a špatná životospráva (tučná a sladká jídla).

Jak poznáte, že máte žaludeční vředy

Žaludeční vředy poznáte podle následujících příznaků:

  • bolesti žaludku, resp. celého břicha,
  • bolesti břicha před jídlem (po jídle většinou odezní) – pokud se jedná o dvanáctníkový vřed,
  • bolesti břicha po jídle, které vystřelují až do žeber nebo k lopatkám – pokud se jedná o žaludeční vřed,
  • pálení žáhy, nucení na zvracení, kyselé zvracení (projevy překyselení žaludku),
  • nechutenství,
  • říhání,
  • nevolnost,
  • úbytek na váze, aniž byste drželi dietu.
zelenina
Zdroj foto: pixabay

Jaké bylinky vám pomohou

Bylinky samozřejmě v tomto případě nejsou samospasitelné, budete muset především upravit životní styl – omezit stres, kouření, alkohol, kávu, začít sportovat, pohybovat se, přidat vycházky do přírody. Přesto jsou bylinky dobrou pomocí i prevencí žaludečních a dvanáctníkových vředů. Vsadit byste měli na syrové nebo kysané hlávkové zelí, které urychluje hojení vředů. Můžete denně vypít až 1 litr šťávy ze zelí, a to po neomezeně dlouhou dobu, nejméně však 3 týdny.

Lněné semínko obsahuje sliz, který ochraňuje žaludeční sliznici. Pokud necháte 2 lžíce semen máčet v 200 ml vlažné vody po dobu 4 hodin a poté budete tento výluh konzumovat cca 15 minut před každým jídlem v množství 2 lžíce, máte velkou pravděpodobnost, že se vředy zahojí. Opět byste tuto léčebnou kúru měli vydržet aspoň 3 týdny.

Puškvorec obecný je také vhodnou alternativou léčby vředů. Používá se kořen, který se suší a drtí na prášek. Prášek na špičku nože rozmíchejte ve sklenici studené vody a pijte 2x denně půl hodiny před jídlem. Vydržte 3 týdny, potom si udělejte 14 dní pauzu a můžete kúru opakovat.

Jako obecně prospěšné čaje při vředech se doporučují i heřmánkový, meduňkový a mátový.

Zdroje: www.wikipedia.org, www.bylinkyprovsechny.cz, www.euc.cz

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here