Vyrobte si rozmarýnovou mast – zde je návod

  Rozmarýnová mast je sice běžně dostupná ve specializovaných obchodech, ale její výroba je natolik jednoduchá, že se opravdu vyplatí vyrobit si ji doma. Nejenže to bude výrazně levnější, ale budete si zcela jisti tím, jaké kvalitní suroviny a bylinky jste použili. A v neposlední řadě můžete být pyšní i na to, co všechno dokážete zvládnout!

K čemu je rozmarýnová mast dobrá

Rozmarýnová mast (někdy se jí také říká kafrová mast) se používá především na nemoci pohybového aparátu, při revmatismu, na různé druhy masáží, na namožené svaly a šlachy, na otoky a záněty kloubů nebo na klouby, které jsou bolestivé a nehybné, při artritidě atd. Kromě pohybového aparátu působí příznivě při bolestech hlavy (natíráme na spánky), proti rýmě a kašli (natíráme pod nos nebo na hrudník), a proti horečce (natíráme na chodidla). Osvědčila se i při bolestech karpálních tunelů.

Co budeme na výrobu masti potřebovat

Na výrobu jednoho kelímku masti si připravte: – cca 250 g čistého sádla nebo čistého kokosového oleje nebo čisté vazelíny (záleží především na tom, čemu dáváte přednost anebo s čím máte dobré zkušenosti, jinak všechny tyto suroviny jsou jen masťovým základem a nijak neovlivňují účinek bylin), – nasekanou nať rozmarýnu (asi 2 hrsti), – čistý vymytý kelímek.

Jaký je postup výroby

Sádlo, kokosový olej nebo vazelínu zahřejeme (vazelínu spíš ve vodní lázni, sádlo nebo olej můžeme přímo v hrnci), ale nevaříme. Do rozpuštěného masťového základu nasypeme nadrobno nasekanou nať rozmarýnu. Necháme zchladnout a asi do druhého dne uležet. Potom opět zahřejeme a přecedíme přes čisté plátýnko, abychom v masti neměli kousky bylin. Ihned plníme do kelímku, kde nám mast ztuhne. Uchováváme nejlépe v lednici. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here