Jak vyrobit anýzovou mast

Sehnat někde anýzovou mast, to je skoro rarita. A přitom tato mastička (anýzová mast) pomáhá při tolika neduzích, že by se prakticky mohla stát vaší univerzální mastí „téměř na všechno“. Zkuste si ji vyrobit podle našeho návodu.

Co budete potřebovat

Na výrobu jednoho kelímku anýzové masti si připravte: – cca 30 g semínek anýzu, – 250 g čistého sádla nebo stejné množství kosmetické vazelíny (záleží na tom, s čím se vám lépe pracuje), – čistý vymytý kelímek (např. od jiné masti nebo krému).

Jak při výrobě postupovat

Nejprve si odvážíme jednotlivé suroviny, poté rozehřejeme sádlo (nesmí se škvařit) nebo vazelínu (tu nejlépe ve vodní lázni), a když je masťový základ tekutý, přidáme do něj anýzová semínka. Necháme vychladnout a uležet aspoň 1 den. Poté znovu zahřejeme a přecedíme přes čisté plátýnko rovnou do kelímku, v němž necháme mastičku definitivně ztuhnout. Uchováváme nejlépe v chladu a suchu, ideálně v ledničce.

Na co anýzovou mast použít

Anýzová mast je výborným prostředkem na veškeré nemoci dýchací soustavy, od bolesti v krku, přes kašel, zánět průdušek, zápal plic, laryngitidu až po dýchací potíže. V tomto případě mažeme mastičkou nejlépe hrudník. Dále je stejně jako např. anýzový čaj vhodná na léčení žaludečních potíží: plynatost, bolení břicha, potíže se zažíváním a trávením, na bolení bříška u miminek. Mastičkou mažeme břicho, nejlépe ve směru hodinových ručiček. A posledním okruhem nemocí, které anýzová mast léčí, jsou kožní problémy: různé ekzémy, vyrážky a akné. Natíráme postižená místa kdekoliv na těle.   bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here