Výplach na ústní vředy

Nikdo nemá rád ty malé, bolestivé ranky v ústech. Občas se ale vyskytnou u každého. Mohou být na vnitřní straně tváře nebo rtů, pod jazykem nebo na spodní straně dásní – téměř kdekoli v ústech. Jsou nepříjemné a bolí. Proto vám představujeme výplach na tyto vředy, která vám pomůže rychle se jich zbavit.
Vředy vs. opary
Na rozdíl od oparu (způsobených herpesovým virem), vředy nejsou nikdy na vnější straně úst a nejsou vůbec nakažlivé. Mohou však bolet, zvláště když mluvíte nebo jíte, a jsou prostě otravné.
Příčiny vzniku
Přesná příčina vzniku těchto vředů je stále neznámá, ale pokud již takový vřídek máte, můžete snížit podráždění a bolest tím, že se vyhnete ostrému a kořenému jídlu. Dále pak nepoužívejte zubní pastu s látkou, která se nazývá laurylsulfát sodný.
Domácí mast na vředy v ústech
Příprava vám zabere maximálně 4 minuty.
Ingredience:
• 1 lžička jedlé sody,
• 2 lžičky šťávy z aloe vera,
• 75 ml teplé vody.
Příprava:
1. Smíchejte všechny ingredience dohromady v malé skleněné nádobě.
2. Dejte si malý doušek směsi do úst a proplachujte ho ústy asi 10 sekund.
3. Opakujte tak dlouho, dokud nespotřebujete celou připravenou dávku.
4. Celý proces opakujte každý den, dokud se vředy neuzdraví.
Použité ingredience a jejich význam
Většina vředů v ústech je velmi malá a během jednoho až dvou týdnů bez jakýchkoli jizev mizí. Léčebný čas ale můžete ještě zkrátit použitím našeho výplachu. Jedná se o velice jednoduchý, ale vysoce účinný prostředek na vředy v ústech.
Jedlá soda
Jedlá soda (hydrogenuhličitan sodný), je přirozeným regulátorem pH. Vředy jsou způsobeny nadměrnou spotřebou kyselých potravin nebo nápojů. Když přijde jedlá soda do kontaktu s kyselou látkou, přirozeně neutralizuje pH. Urychlí proces hojení a předchází vzniku dalších vřídků.
Aloe vera
Druhou hlavní složkou receptu je aloe vera. Aloe je nabité biologicky aktivními složkami, jako jsou vitamíny, enzymy, aminokyseliny a polysacharidy. Aloe má dlouhou a působivou historii uklidňujících zdravotních problémů, zejména pokud jde o tkáně těla. Tento recept využívá aloe jako klíčovou složku díky své schopnosti snížit zánětlivost, uklidnit podrážděnost a podpořit zrychlení procesu hojení měkké tkáně v ústech, kde mohou dočasně žít vředy.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here