Výplach na ústní vředy. S návodem si ho snadno připravíte doma

Nikdo nemá rád ty malé, bolestivé ranky (vředy) v ústech. Občas se ale vyskytnou u každého. Mohou být na vnitřní straně tváře nebo rtů, pod jazykem nebo na spodní straně dásní – téměř kdekoli v ústech. Jsou nepříjemné a bolí. Proto vám představujeme výplach na tyto vředy, která vám pomůže rychle se jich zbavit.

Vředy vs. opary

Na rozdíl od oparu (způsobených herpesovým virem), vředy nejsou nikdy na vnější straně úst a nejsou vůbec nakažlivé. Mohou však bolet, zvláště když mluvíte nebo jíte, a jsou prostě otravné.

Příčiny vzniku

Přesná příčina vzniku těchto vředů je stále neznámá, ale pokud již takový vřídek máte, můžete snížit podráždění a bolest tím, že se vyhnete ostrému a kořenému jídlu. Dále pak nepoužívejte zubní pastu s látkou, která se nazývá laurylsulfát sodný.
Domácí mast na vředy v ústech
Příprava vám zabere maximálně 4 minuty.

Ingredience:

• 1 lžička jedlé sody,
• 2 lžičky šťávy z aloe vera,
• 75 ml teplé vody.

Příprava:

1. Smíchejte všechny ingredience dohromady v malé skleněné nádobě.
2. Dejte si malý doušek směsi do úst a proplachujte ho ústy asi 10 sekund.
3. Opakujte tak dlouho, dokud nespotřebujete celou připravenou dávku.
4. Celý proces opakujte každý den, dokud se vředy neuzdraví.

Použité ingredience a jejich význam

Většina vředů v ústech je velmi malá a během jednoho až dvou týdnů bez jakýchkoli jizev mizí. Léčebný čas ale můžete ještě zkrátit použitím našeho výplachu. Jedná se o velice jednoduchý, ale vysoce účinný prostředek na vředy v ústech.

Jedlá soda

Jedlá soda (hydrogenuhličitan sodný), je přirozeným regulátorem pH. Vřídky jsou způsobeny nadměrnou spotřebou kyselých potravin nebo nápojů. Když přijde jedlá soda do kontaktu s kyselou látkou, přirozeně neutralizuje pH. Urychlí proces hojení a předchází vzniku dalších vřídků.

Aloe vera

Druhou hlavní složkou receptu je aloe vera. Aloe je nabité biologicky aktivními složkami, jako jsou vitamíny, enzymy, aminokyseliny a polysacharidy. Aloe má dlouhou a působivou historii uklidňujících zdravotních problémů, zejména pokud jde o tkáně těla. Tento recept využívá aloe jako klíčovou složku díky své schopnosti snížit zánětlivost, uklidnit podrážděnost a podpořit zrychlení procesu hojení měkké tkáně v ústech.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here