Účinná ketonová dieta, se kterou zhubnete rychle a bez jo-jo efektu

K hubnutí byste se neměli uchylovat jen před létem, kdy hodláte své tělo vystavovat v plavkách. Mít zdravou váhu je totiž žádoucí po celý rok. Jenže, kdo se má pořád o něco snažit, když po pár týdnech tvrdé snahy přichází tolik obávaný jo-jo efekt? Pomoci vám může ketonová dieta.

fitness

Mít dokonalou, štíhlou a vypracovanou postavu je snem mnoha z nás. Někdo má to štěstí, že mu ji do vínku nadělily geny. Většina lidí ale pro ni musí něco udělat. Právě to bývá kamenem úrazu. Před očima vidíme náš cíl, ale pořádně nevíme, jak bychom ho měli dosáhnout.

Jak rychle zhubnout 5 kg nebo 10 kg: https://www.proslim.cz/jak-zhubnout/

Někdy je situace dokonce tak vyhrocená, že vám vaše váha začne způsobovat problémy. A to nejen po stránce zvýšeného pocení a horší kondičky. Lékař vám může diagnostikovat vysoký tlak, nebo nebezpečně zvýšenou hladinu cholesterolu. Vyšší váha může mít za následek i bolavé klouby, které už další nápor kil jednoduše nezvládnou.

Pojďme se proto společně podívat, jak můžete zdravě a efektivně zhubnout bez toho, aniž by pro vás byla dieta strašákem.

O ketonové dietě

Jak už jsme předestřeli v úvodu, řešením vašich potíží se zdravím i váhou by mohla být ketonová dieta.

Možná vás na první dobrou zaujalo slovo “dieta”. Než však začnete propadat skepsi, že ani ona pro vás nebude fungovat, řekneme si něco málo o jejích principech. Když totiž porozumíte tomu, jak ketonová dieta funguje, dokážete lépe vyhodnotit, jaké pozitivní účinky bude mít zrovna na vás.

Ve skutečnosti je to velmi jednoduché. Většina prázdných kalorií a tuků, které během dne přijmete pochází ze škrobů a cukru. Kromě toho, že tyto látky nemají žádnou přidanou nutriční hodnotu jsou přímo zodpovědné za to, že se vám usazují kolem těla ve formě tukových polštářů.

Při ketonové dietě škroby a cukr vynecháte a místo toho do jídelníčku zařadíte kvalitní oleje a tuky, zeleninu a hojnou porci bílkovin. To vše nakonec doplníte ještě vhodným pitným režimem a pohybem.

vegetables

Proč ketonová dieta funguje?

Možná si říkáte, že zcela vyškrtnout sacharidy z jídelníčku je nesmysl. Tělo je totiž potřebuje jako zdroj energie a bez nich prostě a jednoduše nemůže být. A v tom s vámi musíme souhlasit.

Ve skutečnosti ale tělo o svůj příjem cukru nepřijde. Tím, že nebudete cukr dodávat do těla externě z čokolády a limonád a místo toho jej nahradíte zeleninou a masem dospěje to stavu, kterému se říká ketóza. Právě ona je cílem celé ketonové diety.

30 nejlepších bylinek na podporu hubnutí: https://bylinkopedie.cz/bylinky-na-hubnuti/

Během ketózy dojde k tomu, že tělo sáhne do svých tukových zásob, které přemění na látky, které jsou pro jeho běžné fungování potřeba. A mezi tyto látky patří pochopitelně i cukry. Zjednodušeně řečeno vaše tělo nepřijde o potřebné živiny a vy jednoduše zhubnete.

Výhody ketonové diety

Ketonová dieta má mnoho pozitivních účinků.

Mimo hubnutí má vliv na:

  • Zlepšení stavu pokožky
  • Zdraví srdce
  • Aktivitu mozku
  • Chuť k jídlu
  • Hladinu cholesterolu
  • Hladinu krevního cukru
  • Rychlost metabolismu

Také se hovoří o tom, že ketonová dieta může mít vliv na prevenci některých druhů rakoviny.

Je však potřeba říct, že ketonová dieta nebude pro vás, pokud trpíte na ledvinové kameny, máte hypoglykémii nebo vám byl odstraněn žlučník. Také by se jí měly vyhnout těhotné a kojící ženy a děti.

diet

Ketonová dieta a jo-jo efekt

Pravdou je, že aby byla ketonová dieta co nejefektivnější, je potřeba, abyste se naučili dodržovat zdravější životní styl. To bude mimo cvičení a změnu stravy znamenat i to, že nepodlehnete lákadlům a naučíte se číst etikety výrobků během nákupu.

Jestli jste byli do teď zvyklí na stravu plnou mouky a cukru, první týdny ketonové diety pro vás budou jistě poněkud složité. Cukr způsobuje závislost a tělo si jej bude žádat stůj co stůj. Je pravděpodobné, že budete pociťovat různě dlouhé pocity slabosti. Nesmíte se ale dát, protože jsou to jen abstinenční příznaky a skrytá touha sníst něco, co nebude až tak úplně zdravé. Jakmile tyto stavy překonáte, uvidíte, že vám bude fajn.

Také je potřeba myslet na to, že ketonová dieta není jen dieta, ale dlouhodobý životní styl. To znamená, že byste ji měli dodržovat i po uplynutí všech jejích fází. Když vytrváte, tělo se vám odvděčí stabilní tělesnou váhou, větším množstvím energie a dobrou náladou.

Extra tipy

V případě, že se bojíte, že bude průběh ketonové diety nudný, stačí, když se ponoříte do hlubin internetu a uvidíte, že najdete spoustu zajímavých a velmi chutných receptů. Strach z přechodu na nový životní styl zažehnáte i tím, že se poohlédnete po poskytovatelích ketonových diet, kteří jsou schopni vám dodat kompletní výživu na několik dní či týdnů v kuse. A pokud vám něco opravdu zachutná, můžete si to čas od času koupit samostatně a ušetřit tím čas během pracovního dne.

Máte s ketonovou dietou nějakou vlastní zkušenost?

Další zdroje:

……………………………………. komerční článek ……………………………………………..

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here