Třešně – objevte sílu těchto nádherných plodů!

tresne

Třešně jsou ovoce, které si spojujeme se svátky. Jejich neobvyklý vzhled, který zdobí třešňové sady, a chuť je činí velmi oblíbenými a ochotně kupovanými mnoha lidmi. V poslední době se třešně kupují i na zahrádky, a to vše kvůli jejich vzhledu a plodům, které jsou skvělé pro zdraví lidí, kteří je jedí. Proč byste měli mít na zahradě třešně? To se dozvíte v následujícím článku.

Třešně – jaké jsou jejich zdravotní vlastnosti?

Třešně jsou ovoce, které obsahuje mnoho zdraví prospěšných vitamínů a minerálů. Jsou bohaté na vitaminy A, C, E a K a vitaminy skupiny B. Obsahují také mnoho důležitých minerálů, jako je vápník, hořčík, železo, draslík, zinek a fosfor. Důležité je, že třešně se doporučují všem lidem, kteří mají problémy s trávicím systémem. Stimulují činnost slinivky břišní a působí močopudně, díky čemuž podporují čištění organismu. Třešně také zpomalují proces stárnutí díky obsahu přírodních antioxidantů. Tyto plody by měli jíst lidé, kteří mají problémy se srdcem, nadměrnou hladinou cholesterolu nebo štítnou žlázou, pomáhají také v boji proti artritidě. Zajímavé je, že léčivé účinky mají nejen plody třešní. V tradiční medicíně se odvar z třešňových listů používal také k léčbě srdečních a jaterních onemocnění. Semena, z nichž se lisoval olej, se také používala k uvolnění trávicího traktu. Je to nesmírně cenná rostlina, kterou by měl mít na své zahradě každý. Díky němu si můžete zachovat zdraví a přirozenou krásu.

Odrůdy třešní

V naší zemi se pěstují různé odrůdy třešní. Existují rané, střední a pozdní odrůdy. Mnohé z nich se liší náchylností k chorobám a škůdcům a navíc i barvou. Pozdní odrůdy třešní obvykle dozrávají v červenci, střední odrůdy v červnu a rané odrůdy již v květnu a červnu.

Mezi mnoha odrůdami třešní můžeme rozlišit některé z nejoblíbenějších. Jedná se o:

Třešeň Tamara – odrůda s velkými červenými plody ve tvaru srdce. Má tmavě červenou dužinu a pevnou, sladkou a šťavnatou chuť;
Třešeň Burlat – poměrně raná odrůda s velkými srdčitými plody. Plody mají kaštanovou barvu a dužina je sladká a šťavnatá;
Regina cherry – velké plody srdcovitého tvaru a tmavě červené barvy. Navíc jsou velmi sladké a šťavnaté;
Třešeň Kordia – další odrůda s velkými plody a tmavě červenou barvou. Jsou sladké a stejně šťavnaté;
Summit cherry – jedná se o křížence dvou odrůd třešní: Van a Sam. Má velmi sladkou chuť a šťavnatou a křupavou dužinu.

Existuje mnoho dalších odrůd třešní, které nelze vyjmenovat najednou. Jedná se o plody různých barev, kaštanové, červené, oranžové a žluté. Důležité je, že jsou velmi chutné a zdravé. Ceny třešní nejsou vysoké, a proto stojí za to uvažovat o jejich výsadbě na zahradě, abyste se mohli těšit z jejich výjimečných vlastností.

Pěstování třešní – požadavky

Třešně jsou rostliny, které dobře rostou v suchém a teplém podnebí. Na chuť pěstovaného ovoce má velký vliv počasí, takže když je léto teplé a málo srážek, je ovoce nejchutnější. Při nadměrném dešti mohou plody praskat. Důležité je, že třešně jsou velmi citlivé na mráz, takže v případě mrazu může dojít k poškození květů a poupat. Sazenice je nejlepší vysazovat na slunné a chráněné místo. Nejlepší je, když jsou chráněny před větrem, zejména z východu.

Při výsadbě třešní pamatujte na to, že toto ovoce má vysoké nároky na půdu. Půda by měla být propustná a úrodná, v bažinatých půdách třešeň neroste dobře. Kromě toho je třeba půdu přihnojovat kompostem, hnojem a kombinovanými hnojivy.

Jedním z udržovacích opatření je zalévání, zejména u mladých stromů s nevyvinutým kořenovým systémem. Mulčování kůrou a jehličím je dobrý způsob, jak zadržet vodu. Každý strom by se měl každé tři roky prořezat, aby se odlehčila koruna. To se provádí až po plodu.

Ceny třešní a višní – kde nakupujete stromky?

Každý, kdo se rozhodne pěstovat třešně na zahradě, by měl pamatovat na to, že je musí koupit na spolehlivém místě. Jen tak si můžete být jisti, že jste si koupili správný druh sazenic. V obchodě Moravske Sady najdete celou řadu různých odrůd třešní za velmi výhodné ceny. Kromě toho společnost dbá na řádnou ochranu během přepravy. Svým zákazníkům ochotně zodpoví všechny dotazy a poradí, jakou odrůdu zvolit. Tímto způsobem si můžete být jisti, že pěstování bude úspěšné a chuť plodů mimořádně lahodná. Nezapomeňme, že třešně jsou nenáročné na pěstování, díky čemuž je najdeme prakticky na každé zahradě.

———-Komerční článek———-

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here