Tea tree oil jako léčba na akné

  Akné je způsobeno čtyřmi klíčovými věcmi: produkcí mazu, mrtvými kožními buňkami, ucpanými póry a bakteriemi; ale hormony, léky, strava a stres mohou akné zhoršovat. Domácí léky jsou skvělou volbou, protože na rozdíl od komerčních přípravků nevystavují kůži chemikáliím. Proti akné můžete zakročit každodenním čištěním a používáním správných ingrediencí – například esenciálního oleje z čajovníku (Tea tree oil). Mimo to je důležité konzumovat čerstvé ovoce a zeleninu, snížit příjem cukru a tuků a co nejvíce eliminovat stres.

Co je akné?

Znalosti o akné mohou být někdy zmatečné. Víme například, že se vyskytuje nejvíce u teenagerů (kde za jejich vznik mohou hormony), ale také dospělí jedinci mohou mít akné. Ke vzniku může vést řada příčin, proto bychom mohli říci, že akné je vlastně onemocnění. Ovlivňuje mazové žlázy pokožky, které tvoří látku nazývanou jako kožní maz. Póry naší pokožky se spojují s těmito žlázami prostřednictvím kanálu známého jako folikul. Folikuly vytlačují mrtvé kožní buňky na povrch pokožky. Když se folikuly ucpávají, tvoří to nevzhledné a nepříjemné pupínky.

Proč Tea tree oil působí proti akné?

Tea tree oil se stává čím dál více populární v domácnosti právě k léčbě. Tea tree oil je součástí čisticích produktů k péči o pleť a získává se z listů čajovníku destilačním procesem. Tea tree oil má opravdu zajímavé antibakteriální vlastnosti, například prostřednictvím terpenů. Někteří dermatologové tvrdí, že terpeny, což jsou vlastně druhy těkavých olejů, ničí bakterie a současně mají uklidňující účinky.

Varování

Olej z čajovníku pro akné je určen pouze pro lokální použití. Požití může způsobit vážné problémy, jako jsou závratě a zmatenost. A samozřejmě je vždy doporučeno testování na malé ploše pokožky, abyste se ujistili, že nebudete mít alergickou reakci. Dejte pozor na to, aby se Tea tree oil nedostal do styku s očima.

Esenciální oleje

Esenciální olej z čajovníku je jedním z nejlepších esenciálních olejů pro léčbu akné i pro léčbu pokožky. Je důležité zakoupit 100 procentně čistý esenciální olej z čaje. Je dobré zaměřit se na certifikované organické, 100 % terapeutické kvality, které pocházejí z nejlepších míst využívajících certifikované organické půdy. Tím zajistíte, že získáte nejkvalitnější produkt pro svou pokožku.

Domácí léčba

V receptu uvádíme tři ingredience. Jsou to:

  • Tea tree oil (olej z čajovníku), který má antibakteriální účinky. Právě díky tomu nám tento olej pomůže zabít bakterie, které by mohly způsobit akné.
  • Aloe vera gel dokáže skvěle léčit pokožku. Obsahuje vitamíny A, C, E a B12. Tyto vitamíny působí proti stárnutí (zpomalují stárnutí buněk), předchází vzniku vrásek a bojují proti zánětům. Navíc má antioxidační vlastnosti, které pomohou zbavit se škodlivých volných radikálů.
  • Kokosový olej má antibakteriální vlastnosti.

Recept na olej na akné

Ingredience:

  • 45 kapek tea tree oil,
  • 2 lžíce aloe vera gel,
  • ½ lžičky kokosový olej.

Postup:

  1. Všechny ingredience smícháme dohromady.
  2. Dobře promícháme.
  3. Aplikujeme na pokožku před spaním.
  4. Ráno omyjeme vlažnou vodou.

Tuto směs skladujte v nádobě od starého krému na tmavém a chladném místě. Postačí vaše koupelnová skříňka (pokud v koupelně moc netopíte). Nezapomeňte nádobku označit štítkem. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here