Bylinky, které vám pomohou zhubnout. Víte, jaké to jsou? 2. část

spalovani tuku

V minulém článku jsme se věnovali bylinkám, které podporují spalování tuků a celkový metabolismus, čímž přispívají k hubnutí. Rostlinek, které vaši snahu zbavit se nadbytečných kil je mnohem víc, a určitě bychom rádi zmínili ještě alespoň pár těch nejznámějších.

  1. Kopřiva

Léčivka, která roste jako plevel, usnadňuje hubnutí svými silnými detoxikačními účinky. Navíc podporuje metabolismus. Čaj na podporu hubnutí (spalování tuků) připravíte ze dvou lžiček sušených kopřiv a 250 mililitrů horké vody, kterou kopřivu přelijete. Poté už postačí jen 10 minut louhovat a přecedit. Doporučuje se popíjet šálek ráno a šálek večer.

  1. Bříza

Mezi hlavní přínosy listů břízy bělokoré patří močopudné účinky. Jak už jsme psali v minulém článku, častým důvodem, proč se nám nedaří hubnut je, že organismus v těle zadržuje vodu. Březový čaj na hubnutí se pije 1x až 3x denně po dobu 2 až 3 týdnů. Připravíte jej snadno z jedné polévkové lžíce čerstvých nebo sušených listů, které zalijete 250 mililitry vroucí vody. Necháte jej 10 minut louhovat, poté scedíte.

  1. Bělotrn

Zralá semena tohoto známého bodláku působí jako uvolňovač svalů. Bylinka pomůže všem, kteří se začínají po dlouhé době začínají pořádně hýbat. Pokud totiž lidé s nadváhou začnou své tělo nadměrně namáhat, mohou si i ublížit. Na to je vhodná tinktura z bělotrnu, která se užívá v dávce 30 kapek 4x denně.

  1. Hořký pomeranč

Neboli citrus aurantium obsahuje účinnou látku alkaloid synefrin. Tato látka, chemicky podobná efedrinu, zvyšuje rychlost metabolismu, podporuje trávení a stimuluje tukové tkáně k produkci většího výdeje energie. Také snižuje chuť k jídlu, což je při snaze zhubnout velmi významné. Synefrin je sice chemicky podobný efedrinu, na rozdíl od něj však nemá žádné negativní účinky na nervovou soustavu.

Když se vám nedaří spalovat tuky ani po úporném cvičení a zařazení bylinek do jídelníčku, možná je potřeba komplexnějšího přístupu. Přečtěte si knihu Jak tuky pálit a neukládat.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here