Proč si vyrobit rozmarýnový olej

  O rozmarýnu jsme již psali vícekrát, ale tentokrát se zaměříme na mnohoúčelový rozmarýnový olej, který skutečně využijete při nejrůznějších příležitostech: při masážích proti revmatismu, při masážích hlavy proti lupům, při masážích spánků pro zmírnění stresu a bolestí hlavy a mnoho dalšího.

Co budete pro výrobu rozmarýnového oleje potřebovat

Snítky čerstvého rozmarýnu, přírodní olej lisovaný zastudena (olivový, mandlový, z hroznových jader), a čistou sklenici s uzávěrem. Snítky rozmarýnu – nejlépe z vlastní zahrádky – otrhejte, aby vám zbyly jen lístky, a ty pak nechte do druhého dne zaschnout, ať je zbavíte přebytečné vody. Poté je vložte do čisté sklenice a zalijte kvalitním olejem, aby byly zcela ponořené. Zavíčkujte a nechte na teplém a slunném místě stát asi 6 týdnů. Občas protřepejte. Po 6 týdnech proceďte přes sítko nebo plátýnko a uchovávejte na chladném a temném místě.

A na co všechno se rozmarýnový olej hodí

  1. Masáže

Rozmarýnový olej je vhodný pro všechny typy masáží, od zad, přes pokožku hlavy, pokožku rukou atd. Odstraňuje bolesti, revmatické bolesti, svědění hlavy, lupy, pokožku zanechává jemnou a vláčnou.

2. Jako aromaterapie

Nakapete-li pár kapek rozmarýnového oleje do aromalampy nebo difuzéru, získáte prostředek na zmírnění stresu, zlepšení psychické pohody, ale i způsob, jak si zlepšit dlouhodobou paměť.

3. Stimulace růstu vlasů

Rozmarýnový olej, který budete pravidelně vtírat do pokožky vlasů (např. před každým mytím hlavy), stimuluje růst vlasů. Navíc nechává i vlasy lesklé a hebké. Pozor jen u blondýnek: může ztmavit odstín vlasů.

4. Posílení imunitního systému a léčení rýmy

Pár kapek rozmarýnového oleje nakapaného na kapesník vás zbaví rýmy a ochrání i před dalšími viry a bakteriemi.

5. Tlumí zánět

Jestliže rozmarýnový olej zahřejete na příjemnou teplotu a budete jím masírovat postižené místo, tlumí bolest a zánět – například i menstruační bolesti. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here