Elixíry zdraví. Které bylinky slouží jako životabudič?

zdravi lichorerisnice

Pokud hledáte rostlinky, které mají snad nejlepší regenerační účinky na naše tělo a zdraví, máme pro vás dobrou zprávu – právě o nich vám prozradíme co nejvíc!

Dýňová semínka jako elixír zdraví

V lidovém léčitelství se dýňová semínka používají již po staletí. Olej ze semínek má protinádorové účinky a pomáhá na potíže s prostatou. Čistý dýňový olej má dobrý vliv na krevní zásobení mozku, zpomaluje kornatění cév, zmírňuje riziko infarktu a působí protizánětlivě. Užívání má dobrý vliv na močové infekce, kožní neduhy, alergie, astma. Působí tak, že urychluje průběh nemoci i následné rekonvalescence.

Dýňový olej

Dýňový olej má silné regenerační účinky, právě proto urychluje proces hojení a zotavování se po nemoci i úrazu. V dýňových semínkách je tolik různých vitamínů a v takovém množství, že je celkově dostatečně posilována obranyschopnost organismu.

Lichořeřišnice větší – přírodní antibiotikum?

Tato bylinka účinně ničí všechny bakterie způsobující zánět močového měchýře a ledvin, skvěle také léčí onemocnění dýchacích cest. Stejně jako dýňový olej pomáhá při problémech s prostatou, ženy pak ocení její pomoc při zánětech vaječníků a ženských pohlavních orgánů. Lichořeřišnice se dříve používala také proti vypadávání vlasů a proti tvorbě lupů. Patří mezi rostlinky, které mají mnoho léčivých účinků.

Jaké jsou účinky lichořeřišnice?

Celkově pročišťuje organismus, tinktura z ní navíc působí proti tvorbě akné, lišejů či oparů, což jsou všechno známky špatně fungujícího těla a nějakého vnitřního zánětlivého ložiska, které se tímto způsobem manifestuje na povrchu. Čerstvá šťáva z této bylinky má pak spolu s obklady z rozdrcených listů dezinfekční účinky, je vhodná na poranění kůže, jako sedací koupel při ženských obtížích, ulevuje od migrény a bolesti svalů.

Takže – máte-li doma dýňová semínka a lichořeřišnici, pravděpodobně budete natolik fit, že nebudete potřebovat pomoc žádného lékaře.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here