Rooibos a jeho účinky na naše zdraví

rooibos

Předem je třeba uvést na pravou míru, že se nejedná o čaj, ale o nápoj připravovaný z lístků keře Aspalanthus linearis. Má řadu pozitivních účinků na naše zdraví. U afrických domorodců se nápoj těší velké oblibě. V překladu znamená Rooibos „červený keř“.

Aspalanthus linearis roste v Jižní Africe. Jeho jemně nasládlá chuť si brzy získala oblibu po celém světě. Keř dorůstá do výšky asi 1,5 m. Vysazuje se zpravidla v únoru a březnu, sklizeň je přibližně za půl roku. Sklízí se nať a s ní listy, vše se rozdrtí na kousky, upraví fermentací a suší na slunci. Listy oxidují a získávají typickou červenou barvu. Pokud nedojde k fermentaci, rooibos má zelenou barvu.

Rooibos je zajímavý tím, že roste pouze v Jižní Africe, v provincii Západní Kapsko, což je celkem malé území.

Rooibos obsahuje třísloviny, železo, měď, zinek, hořčík, mangan, draslík, vápník, fluor, molybden, aspalathin, flavonoidy, organické kyseliny a jiné látky.

Neobsahuje kofein, díky tomu mohou nápoj popíjet i děti a lidé, kteří ze zdravotních důvodů kofein nemohou.

Jak účinkuje na naše zdraví?

  • Zklidňuje – působí při stresu, neurózách, podráždění, nespavosti.
  • Podporuje imunitní systém.
  • Funguje jako antioxidant.
  • Rozšiřuje krevní cévy a tím snižuje krevní tlak.
  • Léčí ekzémy a podráždění kůže.
  • Napomáhá vylučování škodlivin z těla.
  • Má schopnost tlumit chuť k jídlu, využívá se při redukci hmotnosti.
  • Napomáhá při bolestech hlavy.
  • Je účinný při alergii.
  • Působí proti zažívacím obtížím.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here